Skocz do zawartości
Forum

Mój chłopak nie chce wziąć ślubu kościelnego


Gość RozczarowanaOla

Rekomendowane odpowiedzi

Gość RozczarowanaOla

Witam. Mam pewien problem. Od zawsze marzyłam o tym aby wziąć ślub kościelny ze swoim wybrankiem (6lat związku za nami), jednakże mimo moich starań, odkładania pieniędzy na wesele/ślub/ubrania dla nas, on nie chce wziąć ślubu kościelnego. Wczoraj dokładniej o tym rozmawialiśmy, powiedział, że nie i koniec. Nie chcę poprzestać tylko na ślubie cywilnym... Moi rodzice, jego również, zarówno jak i my, jesteśmy wierzący, więc nie rozumiem dlaczego jego decyzja brzmi tak a nie inaczej. Jak przekonać go do tego aby wziąć ślub kościelny? Dziękuję za rady i odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Gość RozczarowanaOla

On chce ślub, jednakże nie chce poruszać tematu ślubu kościelnego. On chce poprzestać na ślubie cywilnym. Nie wiem jak mam z nim rozmawiać. Wczoraj podczas wigilii, oświadczył mi się. ( przed oświadczynami jednakże ustalaliśmy w jaki miesiąc ma się odbyć to wydarzenie itd, twierdziliśmy, że oświadczyny nie są nam potrzebne.)

Odnośnik do komentarza

Teraz jest głośno o pedofilii, może poznał, co to zły dotyk i teraz , gdy o tym się dużo mówi, sprawa w jego psychice odżyła?
Taka myśl mi wpadła do głowy, nie musi być sensowna.

Teraz jest dużo par bez ślubu, więc to, że chce wziąć ślub, oficjalnie zawrzeć związek, też jest cenne.
A te zaręczyny pewnie miały ci pokazać, że mimo iż nie zgadza się na ceremonię kościelną, to mu na tobie zależy.

Odnośnik do komentarza

Pewne jest to, ze przed Wami szczera rozmowa.. Nie zwlekaj, i nie odkładaj tego na później.. Jak piszesz jesteście ze soba już 6 lat.. to czas wystarczający żeby się dobrze poznać i zdecydować czy chcemy być razem czy nie.. jesli jesteście wierzący- a jesteście tak czytałam... chcecie być ze sobą.. to nie wiem o co chodzi.. Tak samo jak i Ty.. porozmawiajcie ze swoim chłopakiem. Niech Ci szczerze wyjaśni dlaczego tak stanowczo broni się przed slubem kościelnym.. Być może ma coś do ukrycia? Jeśli w razie tak jest lepiej niech powie to jak najszybciej.. .. Może po prostu nie dorósł jeszcze do tej decyzji.. może nie czuje się na tyle odpowiedzialny aby podjąć tak odważny i pociągający do odpowiedzialności krok w życiu..

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...