Skocz do zawartości
Forum

Obsesyjna zazdrość o chłopaka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Jestem ze swoim chłopakiem od pół roku, oboje chodzimy do liceum, do innych szkół. Od początku tego związku moja zazdrość o niego z każdym dniem się pogłębiała, teraz jest już nie do zniesienia... Nie robię mu żadnych awantur, nie pojazuję mojej chorobliwej zazdrości, staram się kryć ją w sobie żeby nie sprawiać mu przykrości. Do szału doprowadza mnie naprawdę wszystko, nawet zwykłą rozmowa z inną dziewczyną. Czasami zdarza się, że płaczę po nocach, bo boję się, że zostanę odrzucona dla kogoś innego. Skąd może to wynikać? Z niedojrzałości uczuć, niskiej samooceny? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Z niskiej samooceny. Co się stało, że jest taka jest? Jesteście dopiero pół roku, to jest na prawdę malutko. A już jesteście na skraju wytrzymania w tym związku, nie widzę Waszej przyszłości, dopóki nie popracujesz na sobą.
Kocha, uwierz w siebie! Jeżeli masz cudownego partnera, który Ciebie kocha i szanuje, on pomoże Ci na tej drodze do samorealizacji. Ale musisz dać z siebie dużo, aby odnosić sukcesy. Najlepiej terapia u psychologa. Poczytaj też o tym: http://portal.abczdrowie.pl/jak-podniesc-poczucie-wlasnej-wartosci

Odnośnik do komentarza

Zazdrosc pojawia sie w wielu zwiazkach, ale jesli przybiera taka chorobliwa postac, ze dziala na kogos destrukcyjnie, wymaga zdecydowanie podjecia dzialan. Bardzo dobrze, ze zdajesz sobie sprawe z tego, ze sa to urojenia. To pierwszy krok do poprawy. Mozesz sprobowac rozwiazac problem samodzielnie. Przeczytaj artykuly Chorobliwa zazdrosc i Jak sobie radzic z zazdroscia, a takze Zespol Otella i Zaborczosc w zwiazku. Temat zazdrosci przewija sie dosc czesto tu na forum. Ludzie maja z nia problemy. Poszukaj odpowiednich watkow, poczytaj je. Mysle jednak, że zazdrosc, ktora Cie niszczy pokonasz szybciej i skuteczniej, korzystajac z pomocy psychologa lub psychoterapeuty. Mysle, ze w Twoim przypadku wizyta u specjalisty moze byc wskazana.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Roiks, tak jak już wspomnieli Przedmówcy, nadmierna zazdrość w związku jest często związana z niskim poczuciem własnej wartości. Gdy nie wierzysz, że ktoś może Cię kochać taką jaka jesteś pojawia się obawa, że każda inna kobieta może okazać się bardziej atrakcyjna od Ciebie.
Druga przyczyna nadmiernej zazdrości to negatywne doświadczenia z poprzednich związków (odrzucenie, zdrada).
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Wiesz , myślę że to wynika z niskiej samooceny która jest budowana w środowisku rodzinnym . Lęk przed odrzuceniem pojawia się w rodzinach alkoholowych i kiedy ma się oziębłe kontakty z matką czyli brak miłości .
To trochę trudne ale myślę że powinnaś zaakceptować siebie samą . Uwierzyć w siebie a najbardziej wierzymy siebie gdy cos osiągniemy albo gdy mamy jakąś pasję .
Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza

Miałem ten sam problem co Ty.. Gdy moja dziewczyna gadała z jakimś innych chłopakiem byłem bardzo zazdrosny. Ciągle myslałem,że ktoś ją podrywa i chce ją zabrać ale nie potrzebnie byłem tak zazdrosny bo przez to cały mój związek się rozawlił. Były przez to same kłótnie ale była mi cały czas wierna... Nie możesz być tak zazdrosna jeżeli mu ufasz

Odnośnik do komentarza

witam jestem nowa ale mam straszny problem :(
jestem po rozwodzie , ale mam nowego chłopaka z kórym jestem juz prawie 4 lata ale nie widze poprawy z mojej strony jezeli chodzi i zachowanie .. starsznie go traktuje , wyzywam , stasznie przeklinam .. jestem strasznie zazdrosna jak widze jak patrzy na inna kobiete ale w sumie on twierdzi ze ja to sobie nakreciłam .Nie wiem co sie ze mna dzieje straciłam wszystko co kochałam i nadal trace bo cos mam nie tak z psychika i potrzebuje pilnie pomocy z tym ze nie mam odwagi isc do lekarza z tym problemem .

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna Wdowa

no to musisz tę odwagę znaleźć, bo sama widzisz że nie jest dobrze. skoro sobie nie radzisz... Może zastanów się dlaczego jesteś tak zazdrosna? Czy to wynika z Twojej niskiej samooceny, czy jest też wynikiem jakieś traumy...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...