Skocz do zawartości
Forum

Uzależnienie od leków


Gość dominikau0

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dominikau0

Witam,
mam 22 lata. Moim problem są częste bóle głowy. Właściwie to dopadają mnie one kilka razy dziennie. Rano podczas zajęć na uczelni, po południu, gdy wracam do akademika, a czasem także wieczorem, gdy przygotowuje się do zajęć. Zawsze wtedy sięgam po środki przeciwbólowe, które skutecznie łagodzą ból, ale tylko na kilka godzin. Po pewnym czasie muszę brać nową porcję leków. Sytuacja trwa już od kilku miesięcy, a bóle głowy zamiast ustępować, tylko się nasilają. Nie mówiłam rodzicom o całej sprawie, bo wiem, że na pewno nie zrozumieliby mojego problemu.

Zastanawiam się czy jestem uzależniona od leków, bo nadszedł już moment, że nie mogę przeżyć bez dawki leków ani jednego dnia? Czy w ogóle można się uzależnić od środków przeciwbólowych? Co powinnam zrobić? Trochę się martwię, bo nie wiem, w jakim znajduje się obecnie położeniu.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie. Tak, od leków przeciwbólowych można się uzależnić. Po pierwsze skontaktuj się z lekarzem. Po drugie, do czasu wizyty wyrzuć wszystkie tabletki, żeby Cię nie kusiły. Po trzecie, do walki z bólem zastosuj maturalne metody, domowe sposoby. Zaparz sobie zioła. Do czoła przyłóż sobie zimny kompres, a nogi wymocz w gorącej wodzie. Weź relaksującą kąpiel. Jednak priorytetem jest wizyta u specjalisty. Być może ból głowy jest jedynie objawem, wywołanym jakąś poważną chorobą. Uzależnienia od leków przeciwbólowych są równie niebezpieczne, jak uzależnienia od narkotyków.

Odnośnik do komentarza

W sumie to prawie od wszystkiego można się uzależnić. Szybko skonsultuj swoje obawy z lekarzem. Przewlekły ból głowy może świadczyć o poważnych chorobach. Konieczne są badania. Środki przeciwbólowe nigdy nie usuwają przyczyn dolegliwości, jedynie objawy. Problem nie znika, jest jedynie maskowany. Częste przyjmowanie tabletek przeciwbólowych źle wpływa na pracę nerek. Na pewno bardzo je obciążyłaś.

Odnośnik do komentarza

Ja się kiedyś uzależniłem od leków przeciwbólowych. Wypróbowałem zimnych okładów i one okazały się skuteczne dla mnie. Byłem także na terapii indywidualnej u psychologa i to mi bardzo pomogło. Myślę, że najważniejsze, to w porę zauważyć objawy uzależnienia, to daje dużą szansę na wyleczenie. Trzymam za ciebie kciuki!

Odnośnik do komentarza

Uzależnienie od leków przeciwbólowych jest możliwe i być może tak właśnie jest w Twoim przypadku. Powinnaś przede wszystkim odstawić leki i udać się do lekarza. Warto zastanowić się nad przyczyną bólu głowy - np. migrena. Leczyć się w tym kierunku, a dodatkowo walczyć z uzależnieniem od tabletek. Najważniejsze, aby rozpocząć kurację jak najszybciej, bo jak zapewne sama wiesz, każdy lek w za dużych ilościach bądź przyjmowany za często, może poważnie zagrażać Twojemu zdrowiu.

Odnośnik do komentarza

Zalezy od tego jakie leki sie zazywa, rozny potencjal uzalezniajacy maja rozne srodki.
Wiec jesli lykasz jakis lek typu APAP badz IBUPROM, to nie sadze bys sie uzaleznila, a skolei sielne srodki uzalezniajace sa TYLKO NA RECEPTE, a nie wierze by jakis lekarz byl na tyle lekkomyslny, by ci przepisywac bez przerwy leki uzalezniajace nie liczac sie z ryzykiem, ze doprowadzi cie wprost na oddzial szpitalny, gdzie beda pomagali ci z tego wyjsc.
Pozdrawiam.
I wiecej ostroznosci

Odnośnik do komentarza

Witam tez byłam kiedyś za młodu uAlezniona od leków nawet na ból zęba myślałam że pomagały mi krople żołądkowe które polewalam na dziąsła. Bo już leki nic nie dawały. Brałam leki na każdy ból aż zrobiło mi się to Tak ze naw w t jak nic mnie nie bolało miałam wrażenie ze coś mnie boli i musze wziąć leki. I później poznałam kogoś kto mnie odzwyczail od tego żebym nie brała za każdym razem. Teraz po paru latach biorę tylko witaminy które muszę brać bo lekarz mi kazał ale one nie uzale zn iaka bo to witamina C kwas foliowy i magnez które są dla funkcjonowania organizmu pptrzrbnr tym bardziej dla mnie bo mam skurcze nóg od kręgosłupa a pije kawę bo mam niskie ciśnienie i niestety kawa niektóre witaminy usuwa i wtedy musze uzupełniać. A leki przeciwbólowe lepiej nie brać bo one uzależniają teraz bóle tylko prz e ciwbolowe w czasie choroby jak g lowa boli albo przy bólach po zabiegach dentystycznych . Radzę się odzwyczaic od leków i gdy boli cie głową wypij podwójna dawkę melisy i głowa przestanie boleć pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...