Skocz do zawartości
Forum

Jakie macie fizyczne i psychiczne objawy nerwicy?


Gość anita2

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Ostatnio moja siostra bliźniaczka dziwnie się zachowywała. Była strasznie pobudzona i zdenerwowana. Wszystko zrzuciłam na karby stresującego czasu, w którym się znalazła. Wiecie – pisanie pracy magisterskiej, obrona, problemy z chłopakiem itd. Jak to w życiu...

W nocy jej stan się pogorszył. Dostała biegunki, chodziła jak nakręcona, nic do niej nie docierało. Normalnie jak mumia. Byłam tym przerażona, nie wiedziałam, jak mam jej pomóc. Do tego doszła gorączka i ustępujący paraliż dłoni. Po tych objawach zadzwoniłam na pogotowie. Ratownik z karetki powiedział, że to nerwica.

Chciałabym dowiedzieć się, jakie mogą być fizyczne i psychiczne objawy nerwicy. Czy takie objawy, które wystąpiły u mojej siostry, są dla nerwicy charakterystyczne? Czy ta choroba może objawiać się też innymi symptomami? Proszę, pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Gość władysława1

Objawy, które opisałaś to prawdopodobnie rzeczywiście nerwica. Inne symptomy to: łomotanie serca, zaburzenia wzroku, zaburzenia funkcji seksualnych, ból głowy, żołądka, kręgosłupa, napady drgawkowe, pozbawienie czucia w pewnych obrębach skóry. Psychiczne objawy to: zaburzenia osobowości, fobie i lęki, apatia, niepokój i brak motywacji, przygnębienie. Spróbuj teraz pomóc swojej siostrze. Dużo z nią rozmawiaj, pomóż rozwiązać problemy, pokaż, że nie taki diabeł straszny.

Odnośnik do komentarza

Twoja siostra miała bardzo silne objawy nerwicy. Wydaje mi się, że zazwyczaj są one trochę mniej nasilone. Tak przynajmniej było w moim przypadku. U mnie nerwica objawiała się głównie przez ból głowy, szum w uszach, napięcie mięśni szyi, brak koncentracji i rozdrażnienie.

Odnośnik do komentarza

Moje objawy nerwicy, to: duszność, budzenie się w nocy z uczuciem braku oddechu, trudności z przełykaniem pokarmów, zimne dłonie i uczucie mdlenia. Najgorszym objawem były ataki epilepsji, które na szczeście minęły. Bardzo pomocna w walce z nerwicą okazała się terapia psychologiczna. Myślę, że Twoja siostra też powinna z niej skorzystać, a przynajmniej zastanowić się nad tą formą pomocy. Życzę powodzenia. Wspieraj siostrę. To dla niej naprawdę ważne. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...