Skocz do zawartości
Forum

Palenie marihuany i depresja


Gość zuzanna14

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!
Jakiś czas temu koleżanka zwierzyła mi się, że ma depresję. Próbowałam odgadnąć, co jest przyczyną jej stanu? Nie spotkało ją ostatnio nic przykrego, dobrze radzi siebie w szkole, jej rodzicom żyje się dostanie, właściwie ma wszystko, czego jej potrzeba.

Dopiero po jakimś czasie koleżanka powiedziała mi, że jej depresja jest skutkiem częstego palenia marihuany przez kilka miesięcy. Wtedy zaczęłam się zastanawiać czy rzeczywiście palenie marihuany ma tak negatywny wpływ na nasza psychikę i może powodować depresję?

Zastanawiam się teraz, jak mogę jej pomóc? Czy depresję związaną z braniem narkotyków leczy się podobnie jak inne?

Odnośnik do komentarza

Życie drugiego człowieka może nam się wydawać idealne - super oceny, wyrozumiali rodzice, udane życie towarzyskie. Jednak tak naprawdę, tego co czuje druga osoba, nie wiemy. Większość ludzi ukrywa swoje problemy. Nawet, gdy im ciężko, to zamiast się pożalić i wygadać, to dalej się uśmiechają i udają, że nie mają problemu.
Skłonność do depresji może być dziedziczona, więc być może geny i nałóg przyczyniły się do wystąpienia stanów depresyjnych. Albo koleżanka chciała leczyć stany depresyjne marihuaną. Moja siostra miała podobne problemy, jak twoja koleżanka. Zaprowadziłam ją do psychologa i obecnie jest znacznie lepiej. Nasza mama była parę razy w szpitalu z powodu depresji.

Odnośnik do komentarza

Bardzo ciężko jest pomóc osobie z objawami depresji. Fajnie, że koleżanka Ci tak bardzo ufa. Nie jest łatwe przyznanie się do takiego problemu. Rodzice mogą o niczym nie wiedzieć. Nie powinnaś jej teraz samej zostawiać z tym problemem. Co możesz zrobić? Po pierwsze, namawiaj koniecznie na wizytę u psychologa. Na pewno w szkole może skonsultować się z takim specjalistą. Niech się nie obawia, że nauczyciele czy rodzice się dowiedzą o problemie z narkotykami i o depresji. Po drugie, dalej wspieraj koleżankę. Spędzaj z nią czas wolny. Zaproponuj kino, zakupy. I unikaj tekstów typu "weź się w garść". Po prostu dalej się przyjaźnij z nią. Ona tego potrzebuje.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że pewne problemy z nastrojem, może jakieś stany depresyjne mogła mieć wcześniej. Palenie marihuany spowodowało, że przypomniała sobie przykre wspomnienia. Nie jestem specjalistą w tej sprawie, ale wydaje mi się, że powinna rzucić palenie marihuany i pójść do psychologa, a jeśli jeszcze nie chce iść do specjalisty, to nie pozwól jej palić i zaproponuj ziołowe leki na depresję - niektóre można kupić bez recepty.

Odnośnik do komentarza

Tak, to prawda, depresja może wynikać z palenia marihuany. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie zgłoszenie się koleżanki do poradni leczenia zdrowia psychicznego i uzależnień w celu rozpoczęcia terapii. Jeżeli koleżanka nie jest osobą pełnoletnią, dobrze by było gdyby poprosiła mamę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Palenie marihuany niesie ze sobą wiele negatywnych skutków. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, zajrzyj tutaj:
Uzależnienie od marihuany

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...