Skocz do zawartości
Forum

Depresja a seks


Gość anita2

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zastanawiam się jakie są typowe objawy depresji. Czy brak ochoty na seks może oznaczać depresję? Zauważyłam, że ostatnio nie mam w ogóle ochoty na seks. Mam wspaniałego chłopaka i bardzo go kocham, ale w ogóle przestałam mieć ochotę na zbliżenia. Boje się, że to negatywnie wpłynie na nasz związek i bardzo mi zależy, żeby nie zranić ukochanego.

Czy myślicie, że mogę mieć depresję tylko dlatego, że nie mam ochoty na seks? Czy potrzeba czegoś więcej, by stwierdzić chorobę? Czy w depresji ma się ochotę na seks? A jeśli ma sie depresję to można osiągnąć orgazm? Jeśli mieliście podobne problemy poradźcie mi, proszę, jak mam sobie z tym poradzić? Powinnam iść do jakiegoś lekarza?

Odnośnik do komentarza

Cześć!
Jednym z objawów ciężkiej depresji jest osłabiony popęd płciowy. Z kolei niektóre leki antydepresyjne prowadzą do zaburzeń seksualnych, a zaburzenia seksualne sprzyjają depresji – mówią specjaliści.
Depresja nie jest przejściowym „smutkiem”, jaki zdarza się każdemu, ale przewlekłym i groźnym zaburzeniem afektywnym.
O ile dla całej populacji odsetek osób z problemami seksualnymi wynosi około 43 proc. dla kobiet i 31 proc. dla mężczyzn, to dla osób z depresją sięga 70 procent.
Skala problemu jest zatem duża. Można mu jednak przeciwdziałać poprzez skuteczną terapię przeciwdepresyjną (leki przeciwdepresyjne czy psychoterapia) . W przypadku zaś wywołanych przez leki przeciwdepresyjne zaburzeń seksualnych, wskazane jest stosowanie nowych leków, działających na zwrotny wychwyt noradrenaliny i dopaminy, które nie powodują otyłości i zaburzeń seksualnych.

Odnośnik do komentarza

Brak ochoty na seks wcale nie musi oznaczać depresji. Może po prostu masz jakiś problem, może jesteś zestresowana i stąd te problemy. Myślę, że powinnaś porozmawiać o tym ze swoim chłopakiem, wyznać mu prawdę. Skoro się kochacie na pewno znajdziecie rozwiązanie. Jeśli nie masz innych objawów depresji, to takie seksualne kłopoty raczej na nią nie wskazują. Może po proty potrzebujesz odmiany, może powinniście wprowadzić jakieś nowości?

Odnośnik do komentarza

Hej,
U mnie najmniejszy stan depresyjny łączy się ściśle z brakiem ochoty na seks. Nie chce mi się rozmawiać z mężem. Jestem zmęczona życiem, nie ma ochoty na bliskość z mężem. Najgorzej jest ze mną jesienią. Wówczas biorę nawet tabletki, które przypisał mi lekarz. Już nic na to nie mogę poradzić. Zawsze brak słońca wpływa na mnie destruktywnie. Czy znacie jakieś domowe sposoby na zaburzenia seksualne jesienią? Będę wdzięczna za porady i odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Zmiejszenie ochoty na seks może ale nie musi świadczyć o depresji. Jeśli zauważasz u siebie inne objawy, które mogą o tym świadczyć, wtedy faktycznie jest takie prawdopodobieństwo i powinnaś porozmawiać z psychologiem aby wyleczyć się z depresji. Jeśli natomiast nie zauważasz u siebie żadnych zmian, a po prostu nie masz ochoty na seks, może to wynikać z wielu czynników: stresu, przemęczenia czy spadku libido, który może być spowodowany zażywaniem niektórych leków, między innymi tabletek antykoncepcyjnych. Jeśli tak jest warto poprosić lekarza rodzinnego o skierowanie na badania aby sprawdzić, czy Twoje wyniki mogą mieć wpływ na popęd seksualny.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...