Skocz do zawartości
Forum

Czy mój mąż jest alkoholikiem?


Gość anita2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Moj mąż ma 30. Codziennie pije 4-5 piw. To trwa juz od 2 lat. Nie ma wieczoru bez piwa. Niestety od kilku miesięcy zaczął pić też wódkę. Najpierw pił ją okazjonalnie, potem dolewał sobie do Coli w domu (oczywiście tak, żebym nie widziała), poźniej nalewał do szklanki i zapijał piwem. Od pół miesiąca przychodzi z pracy zawsze pijany i jeszcze pije w domu piwo. Gdy ma wolne tez pije piwo. Czasami jest agresywny, potrafi mnie uderzyć. Nie wiem co robić. Czy to objawy alkoholizmu? Mąż sie zmienił, jest bardzo nieprzyjemny, denerwuj się gdy mówię, że pije za dużo. Prosze o pomoc!

Odnośnik do komentarza

Tak, Twój mąż jest alkoholikiem i musi się leczyć. Nie możesz spokojnie patrzeć jak marnuje swoje życie i tym samym Twoje. Twój mąż pewnie w ten sposób odreagowuje stres np. po pracy, ale nic go nie usprawiedliwia. Musisz być stanowcza i nie pozwalać sobie na takie zachowanie, jak bicie i awanturowanie. Nie licz na to, że mąż nagle się zmieni. On ukrywa problem, ale na pewno też przed samym sobą, a leczenie nie jest możliwe, jeśli on nie zaakceptuje faktu, że jest chory. Może udaj się do psychologa i poradź co najlepiej zrobić w takiej sytuacji.

Odnośnik do komentarza

Witaj, sama też to przerabiałam… Tak, Twój mąż jest alkoholikiem a stadium jego choroby jest zaawansowane. To, że próbował ukrywać picie jest już niepokojącym znakiem. Najbardziej jednak martwi mnie agresja. Powinnaś nie zwlekać i udać się z tym na policję. Mąż nie ma prawa Cię bić. Nigdy. Zawsze możesz w takiej sytuacji wezwać policję, albo po prostu zgłosić się teraz do lekarza na obdukcję, jeśli masz jakieś ślady i wtedy zgłosić się na policję lub założyć sprawę w sądzie. Twój mąż natomiast musi poddać się leczeniu. Informacje o poradni leczenia uzależnień otrzymasz w Twojej przychodni zdrowia. Zastanów się też co mogło spowodować, że Twój mąż wpadł w alkoholizm. Może ma jakieś problemy? Może chodzi o pracę, skoro już z niej wraca codziennie pijany. Tak czy inaczej zarówno on jak i Ty musicie poddać się terapii u psychologa. Ja przez mojego męża alkoholika miałam ogromne poczucie winy, uważałam, że to wszystko moja wina, dopiero po terapii jestem w stanie normalnie funkcjonować i iść naprzód. Tobie życzę tego samego. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Witaj, gdy picie alkoholu łączy się z agresją to najbardziej widomy znak, że Twój mąż jest alkoholikiem. Nie możesz pozwalać na to, by wypity alkohol niszczył Wasze życie i szczęście. Pewnie bardzo kochasz swojego męża i nie chcesz go zostawiać, dlatego powinnaś mu spróbować pomoc. Porozmawiaj z nim o jakieś poradni odwykowej albo spotkaniach anonimowych alkoholików. Jeśli Ci na nim zależy, musisz walczyć o Wasze szczęście
Pozdrawiam i trzymam kciuki!

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Walka z alkoholem ma sens i może zakończyć się zwycięsko, pod warunkiem, że tą walkę prowadzi osoba uzależniona. Nikt inny nie może go w tym wyręczyć.

Proszę nie tłumaczyć mężowi, dlaczego nie powinien pić- proszę dostarczyć konkretnych powodów. W postępowaniu z osobą uzależnioną najważniejsza jest konsekwencja.
Polecam Pani wizytę w najbliższej poradni leczenia uzależnień, gdzie uzyska Pani profesjonalną pomoc i wskazówki co do postępowania. Zdecydowanie powinien wybrać się tam też i Pani mąż - to może być jednak cel trudny do osiągnięcia. Proszę jednak nie rezygnować. Proszę pamiętać, że walczy Pani o zdrowie męża i jakość Waszego dalszego życia.

Odnośnik do komentarza

Z tego co opisujesz istnieje prawdopodobieństwo, że Twój mąż niestety jest alkoholikiem. W tej sytuacji powinnaś z nim porozmawiać i skłonić go, aby zgłosił się na leczenie. Konieczna będzie konsultacja z psychoterapeutą, który poprowadzi terapię i co najważniejsze, musisz wspomnieć o jego agresji względem Ciebie - nie możesz sobie na to pozwolić. Pamiętaj, że im szybciej zareagujesz tym większe prawdopodobieństwo szybszego sukcesu. Jeśli chciałabyś zasięgnąć szczegółowej porady jak postępować w tej sytuacji krok po kroku, możesz zadzwonić pod podane niżej telefony:

ALKOHOL NISZCZY CIEBIE, TWOJĄ RODZINĘ - ZADZWOŃ !
tel. 022 853 52 22
Fundacja Dominik - dyżur psychologa
środa, piątek w godz. 16.30 – 19.30

BIURO SŁUŻBY KRAJOWEJ AA
tel. 022 828 04 94
poniedziałek - piątek w godz. 8.00 - 16.00

REGION WARSZAWA AA
tel. 022 616 05 68
poniedziałek - piątek w godz. 16.00 – 21.00

DLA OSÓB UZALEŻNIONYCH OD ALKOHOLU I DOZNAJĄCYCH PRZEMOCY W RODZINIE
# wsparcia udzielają pracownicy OPS Wola
tel. 022 654 16 61, tel. 022 654 50 21
poniedziałek - piątek w godz. 9.00 - 19.00
# wsparcia udzielają pracownicy OPS Żoliborz
tel. 022 833 15 21 w.115

DLA OSÓB Z PROBLEMEM ALKOHOLOWYM
tel. 022 842 26 00
Polskie Towarzystwo Pomocy Telefonicznej
poniedziałek - piatek w godz. 15.00 - 20.00

DLA OSÓB Z PROBLEMEM CHOROBY ALKOHOLOWEJ
tel. 022 869 02 86
Wsparcie Fundacji Trzeżwościowej Klucz
poniedziałek - piątekt w godz. 11.00 - 19.00 sobota godz. 11.00 – 15.00

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...