Skocz do zawartości
Forum

Codzienne picie piwa


Gość cyprian47

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Mam pytanie, ponieważ zaczyna mnie to z każdym dniem niepokoić. Lubię piwo i nie wyobrażam sobie życia bez niego. Mam 25 lat, często nudzę się. Wtedy sięgam do ten napój. Czasami jest tak, że piję co drugi dzień. W gruncie wypijam dziennie 5-8 piw od godziny 17:30 tak do 21. Jeżeli nie wypiję w tych godzinach, dostaję telepki rąk i nerwicy. Obawiam się, że to już uzależnienie.
Czy mógłby mi ktoś odpowiedzieć, gdzie mam się udać z moim problemem? Może znacie dobrego terapeutę? Co mam robić?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Gość maksymilian0

Cześć,
Niestety ja również obawiam się, że to jest już uzależnienie. Taka ilość alkoholu dziennie nie jest zdrowa. Tym bardziej, że spożywasz ją codziennie. Bardzo dobrze, że sam zdałeś sobie z tego sprawę, bo to pierwszy krok do wyleczenia uzależnienia. Musisz się teraz zgłosić do ośrodka leczenia uzależnień i współuzależnień. W Twojej przychodni lekarskiej otrzymasz informacje, gdzie znajduje się najbliższy ośrodek. Będziesz też musiał podjąć tam współpracę z terapeutą, gdyż alkoholizm to problem psychiki. Gratuluję Ci tego, że się nie poddałeś i mam nadzieję, że w porę zdałeś sobie sprawę z problemu. Trzymam kciuki!

Odnośnik do komentarza

Niestety czas na ograniczenie ilości alkoholu. Musisz zrobić to natychmiast, póki jeszcze zauważasz problem. Zgadzam się z rada Maksymiliana – powinieneś się udać do ośrodka. Poszukaj w internecie informacji, który ośrodek w twoim mieście jest najlepszy. Może sama wizyta u psychologa wystarczy. Czy masz jakieś problemy, np. w pracy lub na studiach? Coś musisz zrobić z twoim problemem, bo jest dość poważny. U mnie tak samo się zaczęło. Potem wiele lat straconych z powodu nałogu.

Odnośnik do komentarza

Witaj,
moim zdaniem masz poważny problem. Zawsze zaczyna się niewinnie - od kilku piw. Wtedy masz wrażenie, że jeszcze nie jesteś uzależniony, bo przecież piwo nie jest mocnym alkoholem.
Miałem kiedyś podobny problem. Jeszcze gdy studiowałem, bardzo dużo imprezowałem i oczywiście wypijałem ogromne ilości alkoholu. Wtedy nie zdawałem sobie sprawy z mojego problemu, później jednak okazało się, że jestem uzależniony od alkoholu i za namową nowo poznanej dziewczyny zacząłem uczęszczać na spotkania anonimowych alkoholików - mnie pomogło! Radzę spróbować też Tobie!
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Twoje objawy zdecydowanie są niepokojące. W tej sytuacji wskazane jest, abyś pomyślał o zapisaniu się do najbliższej Poradni Leczenia Uzależnień. Możesz tam skorzystać z terapii dla osób uzależnionych. Pierwsza konsultacja to spotkanie z wykwalifikowanym terapeutą, który w razie potrzeby skieruje Cię na konsultację psychiatryczną. W każdej Poradni Leczenia Uzależnień jest zatrudniony lekarz psychiatra. Poradnie oferują możliwość psychoterapii indywidualnej i grupowej. W trakcie terapii będzie możliwa również praca nad problemem agresji, na tym etapie najważniejsza jest jednak terapia odwykowa. Pamiętaj, że jeśli nie będziesz utrzymywał abstynencji, to nie będziesz w stanie pracować nad swoimi problemami.

Odnośnik do komentarza

Ja również uważam, że codzienne picie piwa przerodziło się w alkoholizm. Musisz udac się do poradni leczenia zdrowia psychicznego i uzaleznien i rozpocząć terapię odwykową. Pamiętaj, że im dłużej będziesz zwlekał tym objawy mogą się bardziej nasilić. Podaję także numery telefonów, pod które możesz zadzwonić i uzyskać szczegółowe informacje jak postępować w takiej sytuacji.

ALKOHOL NISZCZY CIEBIE, TWOJĄ RODZINĘ - ZADZWOŃ !
tel. 022 853 52 22
Fundacja Dominik - dyżur psychologa
środa, piątek w godz. 16.30 – 19.30

BIURO SŁUŻBY KRAJOWEJ AA
tel. 022 828 04 94
poniedziałek - piątek w godz. 8.00 - 16.00

REGION WARSZAWA AA
tel. 022 616 05 68
poniedziałek - piątek w godz. 16.00 – 21.00

DLA OSÓB UZALEŻNIONYCH OD ALKOHOLU I DOZNAJĄCYCH PRZEMOCY W RODZINIE
# wsparcia udzielają pracownicy OPS Wola
tel. 022 654 16 61, tel. 022 654 50 21
poniedziałek - piątek w godz. 9.00 - 19.00
# wsparcia udzielają pracownicy OPS Żoliborz
tel. 022 833 15 21 w.115

DLA OSÓB Z PROBLEMEM ALKOHOLOWYM
tel. 022 842 26 00
Polskie Towarzystwo Pomocy Telefonicznej
poniedziałek - piatek w godz. 15.00 - 20.00

DLA OSÓB Z PROBLEMEM CHOROBY ALKOHOLOWEJ
tel. 022 869 02 86
Wsparcie Fundacji Trzeżwościowej Klucz
poniedziałek - piątekt w godz. 11.00 - 19.00 sobota godz. 11.00 – 15.00

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Gość ewelkaa1988

Od pewnego czasu piję na wieczór piwo- czasem jedno, czasem dwa to zależy. Pierw to tak dla smaku, rozrywki a teraz już tak z przyzwyczajenia, z ochoty, sama nie wiem czemu... po prostu mam taką potrzebę, Rzadziej drinka albo ćwiartkę wiśniówki czy cytrynówki, najczęściej piwko. Tylko sie staram w miarę szybko bo jak wypiję późno to potem w nocy biegam do toalety w celu oddania moczu. Zdarza mi się to też jak mam doła, np dziś wypiłam 2 piwka i od razu mi lepiej aż żyć się chce a jak schodzi to znowu dołek wraca. Ale też piję jak jestem w radości czy mam dobry humor. Ja nawet nie potrzebuję towarzystwa do picia- sama w domu, przed TV albo przed kompem...."do lustra". A moje problemy są złożone, o tym pisałam w innych wątkach...

Odnośnik do komentarza
Gość Mala__Mi

a spróbuj wytrzymać tydzień bez alko. Nie wypij ani grama alkoholu, nie tylko na wieczór, w ogóle, zero totalna abstynecja. I zobacz jak wtedy bedziesz się zachowywać, czy w ogóle dasz radę to przetrwac. Czy będziesz szukać wymówek w stylu : mam gorszy dzień, mam doła, nelzy mi się bo coś tak zrobiłam..

Odnośnik do komentarza

Czesc.
"Zacznij juz teraz."

Ja osobiscie też mam problem.
Od kilku lat czesto pije piwo. A dokladnie od 2 lat pije codziennie po 6-7 a jezeli mam dzien wolny w pracy to dzien wczesniej kupuje skrzynke i jestem w stanie wypic 15 a nastepnego dnia dolać znow swoja dawke ale nie duzo bo do pracy jezdze samochodem. Ku przestrodze mam alkomat w aucie i wiem ile moge wypic zeby moec rano 0.00 promila.
O to dbam i nigdy nie jechalem pod wplywem.
Zaczalem pić dziennie z powodu budowy domu ,ale nie dlatego ze mam problemy tylko dlatego ze lubie przy swojej pracy w domu czy na podworku wypic piwo. Od 10 lat nie pije nic mocniejszego od piwa.
Miesiąc temu zaczalem myslec o problemie i poszedlem do sklepu zielarskiego i tam mi doradzono kupic korzeń KUDZU. Tydzien wytrzymałem bez problemu.
Potem miałem spotkanie i impreze gdzie powiedzialem sobie dzisiaj pije a jutro znow detox. I tak sobie dryfuje w tym moim świecie. Pije tylko okazyjnie. Tzn. Raz w tygodniu.
Do tego stopnia chciałem dojść i jestem z tego zadowolony.
Ps. Nigdy nie dreczylem rodziny .nie biłem. A nawet wiecej sie nią zajmowałem.

Pozdrawiam i powodzenia
Leon

Odnośnik do komentarza

Kilka lat temu też byłem anonimowym alkoholikiem, jak pewnie wielu z was. Na początku też piłem okazyjnie, z kolegami, później popijałem w samotności, a na końcu piłem regularnie litrami piwo, wódę już każdego dnia...

Pierwszym małym kroczkiem do walki z tym podstępnym nałogiem, jest już samo stwierdzenie, że z tobą dzieje się coś złego. Ważne jest, że sam już zauważasz, że masz z tym poważny problem a nie szukasz argumentów do dalszego picia.
Spróbuj znaleźć przyczynę, dlaczego pijesz. Proponuję udać się do klubu AA, wiem że to może zabrzmieć głupio, ale wierzcie mi, że warto. Mi w walce z tą chorobą pomógł też sport (tak jestem tylko sportowcem amatorem) i ... nieco słodycze, ale te również mam pod kontrolą. :)
Od około 3 lat nie piję i widzę naprawdę wiele korzyści. Najpierw odczułem poprawę finansową, mogłem smaczniej zjeść, lepiej się ubrać, kupić dobry samochód, dużo podróżuję, schudłem, moja twarz ma ładną cerę, nie mam zmarszczek i czuję się szczęśliwszy niż gdy regularnie piłem.
Uświadomcie sobie, jak wiele tracicie, gdy pijecie a będzie Wam łatwiej zmierzyć się z tą chorbą. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

A kto nie lubi piwa? Wszystko jest dobre, ale z umiarem. Ciekawą opcją jest ważenie własnego piwa, albo innego alkoholu. Przynajmniej wiadomo co w nim jest, a smak jest taki jaki sobie wymyślimy. Podobno są drożdże turbo dzięki, którym można osiągnąć kilkanaście procent alkoholu już po tygodniu. Widziałem tu ciekawą ofertę: https://www.domowaspizarnia.pl/drozdze-gorzelnicze-biowin-turbo-yeast-48h Oferta wydaje się ciekawa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...