Skocz do zawartości
Forum

Kiedy psychoterapia zaczyna przynosić efekty?


Gość Konfucjusz2

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Konfucjusz2

Witam. Chciałbym spytać. Po ilu wizytach u psychologa można odczuć poprawę? Byłem póki co na dwóch i dalej czuję to samo. Jestem dość niecierpliwy i mam problemy z nerwicą, przejmowaniem się opinią wielu ludzi, wewnętrznym wstydem i byciem sobą ( wesoły, radosny, spontaniczny, kreatywny - przy paru osobach tylko ) w społeczeństwie. Strasznie się męczę i się zastanawiam, kiedy poczuję jakąś poprawę.

Odnośnik do komentarza

Wita serdecznie,
Trudno jest powiedzieć kiedy psychoterapia zacznie przynosić oczekiwane efekty. Składa się na to naprawdę dużo czynników, wśród których jednym z najważniejszych jest kontakt terapeutyczny - czyli autentyczność, otwartość oraz wzajemne zaufanie klienta i terapeuty.
Poza tym dużo zależy od Twojego nastawienia - jeśli będziesz wciąż szukał dowodów poprawy i nie będziesz ich dostrzegał, to tym samym Twoja frustracja będzie rosła, a motywacja do terapii zmniejszała się.
Ćwicz cierpliwość. Pamiętaj również, że w każdym momencie możesz porozmawiać o swoich wątpliwościach z terapeutą.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witaj,
Nie wiemy co podałeś w pierwszej wizycie jako powód przyjścia do terapeuty albo,co razem ustaliliście po wstępnych wywiadach,czy badaniach.Profesjonalista postępuje wg.pewnej logicznej kolejności i zwykle po sformułowaniu problemu ustala zasady kontaktów,ich częstotliwość a także zarys problematyki,którą będziecie sie zajmować na poszczególnych etapach.
Czasami można to podać w przybliżeniu a w trakcie podejmować decyzje,czy pracujemy dalej/bo może pojawiło się coś nowego i ważnego/.Zapytaj więc o to,jak to ma wyglądać,bo wokół tego będzie się skupiała również Twoja uwaga.
Częsty standard to wstępne 5-10 spotkań,następnie ustala się kontrakt i pozostałe ogniwa.Nie wszystko bowiem w terapii da się zmienić,ważne więc,żeby te niemożliwe obszary rozpoznać i nauczyć się z nimi zdrowo funkcjonować.
Pozdrawiam i życzę sukcesów

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...