Skocz do zawartości
Forum

Prawo przyciągania i pozytywne myślenie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was,chciałam się dowiedzieć co sądzicie o prawie przyciągania, pozytywnym myśleniu,wizualizacjach,afirmacjach? Oglądałam "Sekret",przeczytałam już wiele książek o tym,ale często mi się zdarza,że nie potrafię się skupić na czymś na czym mi zależy i odpowiedni sposob.Aczkolwiek zgadzam się z tym,że prawo przyciągania działa,wiele razy miałam możliwość przekonania sie o tym na własnej skórze.

Chiałabym żebyscie sie tutaj podzielili swoimi doswiadczeniami z tym,pozdrawiam! :>

Odnośnik do komentarza

Hej, powiem tak: myślę że ten cały "Sekret" to zwyczajna psychologia zapakowana w eleganckie pudełko, po to, żeby drożej sprzedać stare newsy. A to całe "Prawo przyciągania", to po prostu przyciągający uwagę slogan.

Rzeczywistość jest trochę mniej kolorowa i fascynująca niż film. Jak się do kogoś uśmiechasz, to masz dużo większą szansę, że on uśmiechnie się do Ciebie, niż gdybyś była np.: wulgarna... Co do pozytywnego myślenia, wizualizacji i afirmacji. Jeśli myślisz pozytywnie, wierzysz w siebie, masz wysoką samoocenę, "los" będzie Ci sprzyjał. Myśląc pozytywnie podejmujesz w życiu decyzje, których byś nie podjęła mając niską samoocenę. Np: zwykłe wyjście ze znajomymi na dyskotekę => tam kogoś poznajesz => dalej jego/jej znajomych => znajdujesz sobie drugą połówkę i żyjecie długo i szczęśliwie :). Bardzo uproszczony przykład, ale tak bywa w życiu. Stąd to całe "przyciąganie", albo po prostu, stwarzanie okazji. Można pisać godzinami, w sumie wysoka samoocena poprawia każdą sferę naszego życia, więc warto nad nią PRACOWAĆ, w życiu mało rzeczy jest za darmo..

Życzę wytrwałości w pracy :) Pozdrawiam!

Jeśli masz jakiś problem to na 100% ktoś już go miał

Odnośnik do komentarza

Skip
Jeśli myślisz pozytywnie, wierzysz w siebie, masz wysoką samoocenę, "los" będzie Ci sprzyjał. (...) Można pisać godzinami, w sumie wysoka samoocena poprawia każdą sferę naszego życia, więc warto nad nią PRACOWAĆ, w życiu mało rzeczy jest za darmo..

Zgadzam się ze Skip. Poczucie własnej wartości to gwarancja czerpania radości z życia. Wysoka samoocena wiąże się z pewnością siebie, wiarą we własne możliwości, poczuciem kontroli nad własnym życiem i przekonaniem, że jest się w stanie wiele osiągnąć. Wysokie poczucie własnej wartości sprzyja odnoszeniu sukcesów. Psychologowie zwracają uwagę na przyczynową rolę samooceny. Oznacza to, że samoocena działa na zasadzie błędnego koła – wysokie poczucie wartości sprzyja wychodzeniu naprzeciw wyzwaniom, podejmowaniu wysiłków i osiąganiu ambitnych celów, co wtórnie dowartościowuje człowieka. Wysoka samoocena wiąże się z współwystępowaniem innych pozytywnych cech i zachowań, np. pewnością siebie, asertywnością, poczuciem kompetencji, zdolnością do autoprezentacji własnej osoby, ufnością, towarzyskością, otwartością na zmiany. ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...