Skocz do zawartości
Forum

Zmiana zachowania się ojca po rozwodzie


Klaudia97t

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w nagłówku. Moi rodzice rozwiedli się jakieś dwa lata temu, a ja zdecydowałam zostać się z moja mamą. Mój brat, od paźdźiernika pełnoletni mieszka z ojcem, ale z tego co mi wiadomo chce przyjechać do mnie i do mamy. Mój "kochany" tato zaraz po rozwodzie ponownie się ożenił, a najbardziej co mnie boli to to, że przez tą nową rodzinkę zmienił sie diametralnie. Będąc u niego przez wakacje doznałam szoku. Przecież On nigdy taki nie był, a ze względu na to, że zawsze byłam córeczką tatusia to dalej jestem do niego przywiązana. Oczywiście co robił to na I miejscu stawiał dwie nowe córeczki(jedna 15 lat druga 19), a ja poszłam na sam koniec. Samolubne , wiem, ale czuje się przez to zdruzgotana, że tak łatwo o mnie zapomina.. Nazwał mnie fałszywą, kłamliwą i wszystko co najgorze, Tłumacze sobie to tym, że był wtedy pod wpływem alkoholu (nie jest alkoholikiem, tylko akurat się złożyło, że ta rozmowa była o takiej porze) Czuje się przez to niechciana. Mama wyjeżdza za granice, rozumiem ją, chce mi i sobie zapewnc byt, ale to też mnie boli. Co mam robic? Jak rozmawiać z ojcem, kiedy on tak się zachowuje?

Odnośnik do komentarza

prosto, weź go na spacer i powiedz, że boli Cię jego zachowanie, że czujesz się odtrącona i że się ogólnie zmienił. Jeśli to do niego nie trafi to niestety ale daj sobie z nim spokój. Ja wiem to Twój ojciec i boli Cię jego zachowanie, ale to dorosły człowiek i ciężko będzie go zmienić. Szczególnie jeśli jego nowa rodzina dąży do zerwania kontaktów z wami

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Rzeczywiście może być tak, jak napisali Przedmówcy - Twój tata jest pod wpływem nowej rodziny, stąd zmiana w jego zachowaniu.
Napisałaś, że w momencie rozwodu zdecydowałaś się zamieszkać z mamą. Niektórzy rodzice odbierają takie wybory dzieci jak brak lojalności, jako trzymanie strony jednego z rodziców. Nie wiem, czy tak jest też w przypadku Twojego taty, ale istnieje taka możliwość. Nie wiem, co zaszło między Twoimi rodzicami, że zdecydowali się na rozwód, niemniej jednak pojawiło się wiele złych emocji, które mogły zostać przerzucone na dzieci.
Myślę, że jedynym sensownym rozwiązaniem jest szczera rozmowa z tatą - bez świadków.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...