Forum Psychologia

Jak powstrzymać negatywne emocje?

~desirer

~desirer

Jak mam powstrzymać negatywne emocje? Nie chodzi tu o złość i krzyk. Kiedy moja dziewczyna, z którą od jakiegoś czasu mi się nie układa, wypomina mi moje błędy czy też nieudolne próby naprawienia związku, załamuje mi się głos i pojawiają łzy w oczach. Zaczynam płakać, przez co w jej oczach staję się jeszcze bardziej żałosny. POMOCY!

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Medicus

~Medicus

Witaj.
Twój problem może wynikać z wielkiego lęku, który czujesz przed swoją dziewczyną. Być może jest to spowodowane Twoim ogromnym uczuciem do niej. Po prostu boisz się, że ją stracisz i Twój organizm manifestuje to płaczem i drżącym głosem. Pokutuje przekonanie, iż płaczący mężczyzna w oczach kobiety wygląda żałośnie i okazuje tym swoją słabość. Okazuje się jednak, że wiele kobiet uważa płacz mężczyzny za wieki akt odwagi i nie widzi w tym stereotypowego postrzegania. Potrzebna jest Ci przede wszystkim szczera rozmowa z Twoją dziewczyną. Nie przejmuj się jeśli podczas niej popłyną łzy. Może to być sposób na oczyszczenie i nową jakość w Waszym związku.

~pan_

~pan_

desirer po prostu, naucz się kontrolować swoje emocje. Nie można być natarczywym w stosunku do bliskiej osoby, bo wtedy potrzebna jest rozmowa z psychologiem. Pozdrawiam.