Skocz do zawartości
Forum

Schizofrenia a profesjonalne leczenie


Keter

Rekomendowane odpowiedzi

Czy możliwe jest wyjście ze schizofrenii bez pomocy profesjonalnego lekarza specjalisty ? Chodzi o to ,że przez półtora roku wierzyłem w coś czego nigdy nie było. Było to tylko w mojej głowie. Działo się we mnie . Myslałem ,że mowił do mnie Pan Bóg poprzez proroków ,których sam sobie wybrałem w toku mojej choroby. A w pewnym momence zaglądając do Biblii ujrzałem prawdę o sobie jako śmiertelniku do ktorego głos najwyższego nie może być kierowany. Dodam ,że w toku mojej choroby na początku dostałem ostrzeżenie abym Czytał Biblię . I gdy już nie mogąc znieść moich proroków którzy wróżyli mi przyszłość (sprawdziły się ich przesłanki) ujrzałem Cytat w Biblii ,który dał mi wolność. I był tak adekwatny do tego co przeżyłem iż trudno mi do dzisiaj o tym zapomnieć . powiedzieć to w najprostszych słowach to " Prorocy stali się pastwą mojego miecza, "(mędrcy przeklęci). A już o tym nie myśle z taką intensywnością. Po prostu wiem ,że to był jakiś obłęd ,który dział się tylko w mojej głowie i sobie to uświadomiłem niedawno. Lecz choroba ,którą przeżyłem pasuje mi do opisuj klątwy , z którą nie chce mieć już nic wspólnego. Przed tą chorobą snił mi się sen . Czarna róża na moich dłoniach(sam kwiat) i wystraszywszy się tej róży zamknąłem dłonie ,mocno się skupiłem ,otworzyłem jeszcze raz ręce i ukazała się biała róża. Wtedy myślałem ,że tyczy się to mojego związku matrymonialnego. Teraz wnioskuje po tej chorobie ,że to była oznajmiona mi wolność z tejże przeklętej choroby. " . I to po śnie tym zatopiłem się w świecie którego nigdy nie było choć wszystko na to wskazywało (setki zbiegów okoliczności). Sen A jeśliś go przypomniał, czy ty go pojmujesz?-
. Myśle ,że sen który mi się przyśnił nie dotyczył się mojej miłości z którą wiązałem olbrzymie nadzieje . lecz wolności mojego umysłu od choroby z którą miałem doczynienie.
Umknęło mi 1.5 życia w świecie prawdziwym. Teraz wracam do rzeczywistości i widzę jak wiele się koło mnie zmieniło. Nie jestem już zamyślony (nie myślę już o tej historii) a pisząc do lekarza chce się wyzbyć szkody w mojej duszy ,której cios zadałem Ja sam.
To zaledwie krótki zarys tego co przeżyłem ,ale chciałbym zasięgąć opinii ekspertów. Co radzicie ?

Odnośnik do komentarza

Keter, ludzie potrafią, słyszą i widzą rzeczy, które wydają nam się nienormalne i uznawane jest to za chorobę, a może wcale nią nie być. Moze to nie były omamy a rozwój twojej duszy ? Czy wszystko na tym świecie musi być jednoznacznie klasyfikowane ? Co do schizofremii, to są przypadki jej wyleczenia bez psychiatrów. Wszelkie dolegliwości neurologiczne ustają wraz z zaprzestaniem spożywania pszenicy. Polecam książkę Williama Davisa
" Dieta bez pszenicy"., która opisuje takie przypadki.

Odnośnik do komentarza

trafnie to ująles. to moglbyc rozwoj mojej duszy. Dla mnie to bylo cos niezywklego ,a nie choroba. Ale wiem ,że jezeli opowiedzialbym o tym obcej osobie stwierdzialby ,że to trzeba leczyć. Cięzko mi jest z tym ,gdyż nie moge tego z siebie wyrzucić , nie chcąc się narażać . Sen z różą o której mowiłem stał się prawdziwy (czarna i biała róża ukazała się przy pewnej dziewczynie ,którą darzyłem miłością ,niestety platoniczną . ) i dziwne jest to ,że akurat przy niej została ukazana róża i to dokładnie w tych dwóch kolorach co ze snu. Tak jak mnie prowadziło owe wydarzenie mogę stwierdzić ,że było to zesłanie Ducha Świętego. A tarczą która mnie broni stał się Pan Bóg.
dziekuje za komentarz twój :)

Odnośnik do komentarza

Ja bym patrywał symbolicznego znaczenia tego. Ludzie dozawali już takich wrażeń, że chyba coraz więcej osób powinno zostać uznanych za schizofreników. A żyjemy w czasach gdzie przecież nasza świadomość coraz silniej sie otwiera. Nie chcę tu powiedzieć, że hołduje filozofii New Age, ale jednak zdecydowanie coś w tym rozwoju i świadomości jest. Może powinieneś bliżej przyjrzeć się swojej wierze ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...