Skocz do zawartości
Forum

Uzależniona od partnera


Gość bezsilnaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bezsilnaa

Od 3 lat mam chłopaka, ktory dodam jest moim pierwszym prawdziwym chłopakiem. Zawsze były kłotnie, ale jakoś mijały, raz gorzej raz lepiej, jak to bywa w związku. Od pewnego czasu dochodzi do rękoczynów, on chce odejść ode mnie i ja też chcę  odejść od niego, ale jakoś nie możemy, spotkamy się i wszystko wraca. Gdy jestem bezsilna zachowuję się jak psychopatka, podejmuję próby samobójcze, krzyczę, biorę tabletki, ciągle płaczę i nic nie jem, a uspokajam się, gdy tylko się pogodzimy. Wiem, że ze mną coś jest nie tak. Kiedy rozstaliśmy się jakiś rok temu na miesiąc, to ciągle płakałam, nie wychodziłam z domu, cały czas byłam samotna. Boję się samotności. Wszyscy mówią, że mogę mieć innego, będę szczęśliwa, ale ja nie mogę patrzeć na innych facetów. Nie wiem co mam robić, to toksyczny związek, a ja go tak cholernie kocham. Mimo że czuję się jak totalna szmata. Wszystko mi go przypomina. Pomocy.

Odnośnik do komentarza

Musisz się z nim rozstać a pomoże Ci w tym terapia. Chyba masz do siebie tyle szacunku, że nie pozwolisz się tak traktować. Uzależnienie w związku jest niebezpieczne, jeśli nie zaczniesz się z tego ratować, to może Cię zniszczyć.

Odnośnik do komentarza

Twoim problemem jest prawdopodobnie uzależnienie emocjonalne od chłopaka. Pomimo, że nie układa Wam się i oboje chcecie się rozstać, Ty nie potrafisz sobie poradzić bez niego. Próby samobójcze, branie tabletek i to wszystko co opisujesz, to nie jest odpowiednie zachowanie. Sądzę, że najlepszym wyjściem z sytuacji będzie rozstanie, bo jak sama napisałaś, to jest toksyczny związek, w którym dochodzi nawet do rękoczynów. Jednak przede wszystkim powinnaś zgłosić się po pomoc do psychologa, ponieważ sama zagrażasz swojemu życiu, a dodatkowo wpadasz w depresję po rozstaniu. Być może zmagasz się z problemami nerwowymi, które wyładowujesz w chwili kłótni i stresu związanego z emocjami. Nie czekaj więc, zadbaj o siebie i o swoje zdrowie i zgłoś się na rozmowę z psychologiem, który pomoże Ci uporać się z nerwami i emocjami.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...