Skocz do zawartości
Forum

Samoodtrącenie i ataki zazdrości


Gość niki93

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wielki problem z samoodtrąceniem, które zaczyna przejmować kontrole nad moim życiem. mam wrażenie że jestem nic nie warta, że na nic nie zasługuje. Problem doszedł do takiego stopnia że prosiłam swojego partnera żeby znalazł sobie inną kobietę, bardziej wartościową, lepszą ode mnie. Do tego mam ataki zazdrości. Choć tak naprawdę wiem że mój partner mnie nie zdradza, to wystarczy że powie komuś 'cześć' a w mojej głowie pojawia się setki myśli. Porównuje siebie do każdego. od wszystkich jestem gorsza. nie ma we mnie nic co by mnie wyróżniło w jakikolwiek sposób pozytywnie. nie radzę sobie już z tym stanem. nie wiem co robić. czasem mam wrażenie że beze mnie wszystkim byłoby łatwiej..

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Niki w pierwszej kolejności postaraj zastanowić się, skąd mogło się wziąć u Ciebie niskie poczucie własnej wartości. Czy w przeszłości byłaś krytykowana przez osoby znaczące (rodziców, nauczycieli)? Czy może stawiasz sobie zbyt duże wymagania (istnieje duża rozbieżność między Ja realnym a Ja idealnym).
Jeśli znajdziesz przyczyny łatwiej będzie Ci popracować nad samooceną i samoakceptacją. Więcej na ten temat przeczytasz pod poniższym linkiem: Jak podnieść poczucie własnej wartości?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...