Skocz do zawartości
Forum

Psychiatryczne leczenie anoreksji


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !
Mam 14 lat . Przez niespełna 4 miesiące schudłam 20 kg. Mam 173 cm wzrostu i ważę 48 kg. Wiem , że mam problem z odżywianiem. Przeliczam wszystkie kalorie , myślę jak je spalić . Rodzice powiedzieli, że nie dadzą mi pieniędzy na lekarzy przez moją głupotę ,,Bo zachciało mi się chudnąć " . Zdaję sobie sprawę z tego , że muszę zacząć się leczyć. Jak łagodnie z nimi porozmawiać i poprosić o pieniądze i wizytę u psychiatry. Ja nie chcę chorować i być szkieletem. Pomóżcie !!!

Odnośnik do komentarza

A gdybyś poszła na NFZ? Zresztą jak zależy ci na czasie to nie wiem dokładnie jak to jest, ale w poważnych sprawach nie czeka się długo.Kiedy miałem mały kryzys to znajomy psycholog dał mi adresy do kilku poradni psychiatrycznych i powiedział, że oni łaski nie robią i jeśli masz duży problem to wizytę masz od razu bez czekania po parę tygodni.Pojechałem do poradni i po chwili udałem się na wizytę. Jeśli słyszałaś,że na NFZ źle leczą, to nie słuchaj bo to jakiś mit. Jedni lekarze są dobrzy a drudzy nie. A jeśli koniecznie chcesz prywatnie to przykro mi, ale nie umiem ci odpowiedzieć jak zdobyć pieniądze.

Odnośnik do komentarza

Z twojego tekstu zrozumiałam, że chciałabyś jeszcze schudnąć. Wydaje mi się, że nie jest to Tobie potrzebne, bo i tak masz niedowagę. Anoreksja jest bardzo ciężką chorobą, którą leczy się latami! Skąd to wiem? Również chorowałam na tę chorobę przez długi czas jako dziecko, dopiero od roku "niby jej nie mam", ale i tak bardzo źle się czuję. ZASTANÓW SIĘ POWAŻNIE...

Odnośnik do komentarza

XiuXiu - ja nie zauwazyłam wzmianki o tym, że chce dalej chudnąć.

Do Autorki - Twoi rodzice bagatelizują problem, bo sa chyba nie dość kompetentni i nie wiedzą, że takie odchudzanie prowadzi do anoreksji, która wyniszcza organizm. Taki brak zainteresowania ze strony rodziców może prowadzić do problemów dziecka i otwierają oczy dopiero, gdy coś się stanie.

Nie musisz jednak prosić rodziców o pieniądze, bo możesz porozmawiać z psychologiem lub psychiatrą bezpłatnie, bo na pewno masz ubezpieczenie, więc masz możliwosć refundacji wizyty. Idź do lekarza rodzinnego i powiedz mu o swoim problemie a on doradzi Ci co robić, jaką dietę stosować, abyś była zdrowa i miała wagą taką, jaką chcesz. Jesteś nieletnia więc pewnie będziesz musiała przyjść z rodzicem, ale jak pójdziesz i powiesz o co chodzi i czemu jesteś sama to na pewno Cie nie wygoni.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Mam 14 lat, 170 wzrostu i wazę 53,5 kg. Nienawidzę jesc, brzydzi mnie to, nie chce miec w sobie jedzenia. Chce non stop chudnąc, gdy mi sie to udaje chowam jedzenie zeby go nie jesc ale jak juz mama dopilnuje mnie ze zjem ide wszystko zwymiotować. Jestem osłabiona, jest mi czesto zimno, i odrzucam wszelka pomoc od znajomych czy rodziny mimo ze wiem ze cos jest ze mna nie tak. Mam zaburzone miesiączkowanie. Czy to moze byc anoreksja?

Odnośnik do komentarza

Witam. Od oponad 6 miesięcy choruje na anoreksje. Moja waga wynosiła ok 55-53 kg przy wzroscie 162. Miesiączkować zaczęłam późno w wieku około 14/15 lat a obecnie mam 16. Akutualnei waże 48 i ta waga utrzymuje się już od jakiś 3/4 miesięcy. Wyniki obecnie też są w normach Niestety nadal nie mam miesiączki (zanik jej nastapił odrazu po rozpoczeciu odchudzania ostatni okres był 14 lutego) Mogę prosić o jakieś informacje na temat jak wyglądałoby leczenie czy jak sobie pomóc.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...