Skocz do zawartości
Forum

Problem z rozładowaniem napięcia


Gość aMonika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegoś czasu mam problem z rozładowaniem napięcia. Kiedyś można powiedzieć, że byłam dosyć.. płaczliwą osobą, zdarzało mi się też wybuchać. Trochę rzeczy działo się w domu, czy w związku i o ile nie podobała mi się taka moja reakcja na stres, to przynajmniej rozładowywała napięcie i czułam się potem spokojniejsza. A od jakiegoś czasu zauważyłam, że wszystkie reakcje duszę w sobie. Poprawiło to moje relacje w domu, czy z partnerem, na pewno je uspokoiło, ale ja sama nie czuję się lepiej. Potrafię chodzić długi czas zdenerwowana, ręce mi się trzęsą, nie mogę się na niczym skupić. W sytuacjach, które kiedyś wywołałyby jakąś słowną agresję, albo płacz, teraz z zewnątrz jestem zupełnie spokojna. Nie jestem pewna, czy zmieniły się moje reakcje, czy coś więcej, czasem czuję się wyprana z uczuć, to szczególnie dotyczy związku. Mój partner jest wyjątkowo spokojnym człowiekiem, staram się bardzo rozmawiać z nim na zimno, ale to sprawia, że jestem teraz w złym stanie psychicznym. Niektóre problemy trudno w ten sposób rozwiązać, nie da się ich jakoś logicznie ogarnąć, kiedyś wystarczyło się wypłakać. Nie potrafię tego cofnąć. Jakie mogą być przyczyny? To naturalny proces.. dojrzewania? Czy może "zablokowałam się" przez partnera, albo z własnej winy? Dodam, że mam 25 lat, problem pojawił się rok-pół roku temu. Sport nie bardzo pomaga - przy bieganiu, czy rowerze czasem tym bardziej mam czas na myślenie, a to potęguje stres, a nie mam znajomych z którymi mogłabym uprawiać jakiś sport drużynowy, czy coś takiego.

Odnośnik do komentarza

aMoniko to może wydawać się trudne co powiem, ale jak się zacznie to zaczyna się udawać. Kontrola własnych myśli i wyrzucanie negatywnych emocji to jest clue tej sprawy. Większość z nas z domu wynosi jakieś blokady, lęki, nerwice etc, ale nie warto do tego wracać i analizować co było lub jest przyczyną. Trzeba znaleźć dla ciebie skuteczny sposób wyrzucenia emocji (taniec, sport, ulubione zajęcia, hobby musisz przemyśleć co cię cieszy, i często wracać do tych czynności), druga kwestia to kontrola tego czym zajęta jest twoja głowa. Jakie są twoje myśli ? zdziwisz się jak zaczniesz przysłychiwać się temu co siedzi w głowie, aż się włos na głowie jeży. A więc każdą negatywną myśl, trzeba zmienić na pozytywną. Wpisz sobie w wyszukiwarkę "sposoby na pozytywne myślenie", poszukaj metody dla siebie. I jeszcze jedna rzecz. Czy umiesz na bieżąco mówić partnerowi o swoich uczuciach, o tym co ci nie pasuje, nie podoba ci się ? Mówić spokojnie i bez agresji ? Bo nie o to chodzi, żeby dusić w sobie jakieś sprawy, powiedz o nich. Jak zaczniesz mówić, nawet o drobiazgach to nie będziesz wybuchać i nie będziesz też dusić w sobie. Spróbuj.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...