Skocz do zawartości
Forum

Strach i lęk wywołany maturą


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
przede mną matura w przyszłym roku. Już teraz zaczynam się bać... Boję się, że sobie nie poradzę, nie mam motywacji a co gorsze boję się, że przerosną mnie ambicję. Marzę o studiowaniu prawa na UAM w Poznaniu. Zdaję rozszerzony polski i angielski. Z matematyki jestem słaba i muszę bardziej przysiąść. Czy są tutaj studentki prawa na UAMie i mogę mi cokolwiek powiedzieć ? Chciałabym wiedzieć mniej więcej jakie wyniki mogą mi dać szansę dostania się.
Nie wierzę w sobie, choć wszyscy mówią że jestem zdolna i potrafię to osiągnąć. Potrzebuję kopa w d ! Pomocy.

Odnośnik do komentarza

Nie można zakładać na starcie, że się nie uda, bo po co wtedy startować? Ja proponuję zasadę małych kroków. Ustalasz sobie jaką część materiału masz opanować do danej daty i potem sprawdzasz czy się udało. Na tej podstawie zauważysz postępy i może one dodadzą Ci więcej wiary w siebie.

Odnośnik do komentarza

Nie szukaj motywacji ze strony innych, bo nikomu tak bardzo nie zależy na spelnieniu Twoich marzeń jak sobie samej. Najważniejsze jest to, że sama poznałaś to, co może Cię zgubić - przerost ambicji i słabość z matematyki. Popracuj nad tym. Od poczatku roku weź sobie korki np. u studentki matematyki, albo dodatkowe zajęcia. Nawet jeśli będziesz na bieżąco z materialem, to dodatkowe wsparcie i ćwiczenie zadań się przyda. Przy prawie na pewno musisz zdawać wos i historie - skup się na tych przedmiotach, bo głównie one zaważą. I co najważniejsze - matura tylko brzmi strasznie a straszna wcale nie jest. Ja po 5 latach studiów uważam, że mature mogłabym zdawać co miesiąc. Da się na nią nauczyć jeśli tylko się chce, a Ty chcesz, więc na pewno nie powinnas mieć powodów do zmartwień. Najważniejsza jest systematyczność, bo najgorzej nadrabiać zaległosci. Ucz sie na biezaco a motywuj sie tym, ze na kartce nad biurkiem zaznacz swoj cel np wydrukuj zdjecie uniwersytetu - to niech bedzie Twoja motywacja.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...