Skocz do zawartości
Forum

Stres a blokada emocji


Gość smerfetka_kkk

Rekomendowane odpowiedzi

Gość smerfetka_kkk

Czy jest możliwe, że długotrwały stres, załamanie nerwowe mogły doprowadzić do czegoś na kształ blokady emocji?Jak nachodzą mnie jakieś myśli, emocje związane z wydarzeniami ostatnich czasów, to momentalnie blokuję się. To jest jakaś forma obrony, zapomnienia/zamknięcia, czy co?

Odnośnik do komentarza
Gość smerfetka_kkk

Hmmm...nie wiem co więcej mogę napisać. Od jakiś 10 miesięcy jestem poddawana silnym stresom. Przerobiłam stany emocjonalne, bardzo gęsto i intensywnie(złość, smutek). Praktycznie żyję cały czas tym co mi się przytrafiło (lecz nie chcę mowić co to), dość traumatyczne dla mnie. I teraz od kilku dni mam blokadę. Jak o tym pomyślę, to momentalnie czuję się zablokowana, czuję mur w głowie. I tak jest nie tylko ze wspomnieniami, ale i z emocjami. Nie odczuwam teraz nic. W zasadzie w sobote przytrafiło się coś co powinno mnie zdenerwować, ale ja nie czuję złości, bo czuję się zablokowana. Nie czuję smutku, mimo, że mam ochotę sobie popłakać to nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Gość Zmęczony772

To, co się teraz stało oznacza, że dotarłaś do granic możliwości swojego organizmu. Dalej się nie da. Stres w jakim byłaś i pewnie wciąż jesteś jest na tyle duży, że nie jesteś już w stanie smucić się, płakać. Ta pustka emocjonalna, obojętność, niezdolność do odczuwania uczuć nie będzie trwać wiecznie. Jeżeli nie rozwiążesz tego problemu z czasem będzie gorzej i sama sobie z tym nie poradzisz. Dobrze by było, żebyś mogła porozmawiać o tym z kimś, komu ufasz i koniecznie trzeba usunąć źródło stresu.
Rozumiem, że nie chcesz rozmawiać o tym, co Ci się przytrafiło. To nie jest takie proste. Jeżeli chciałabyś porozmawiać o tym prywatnie i nie boisz się zaufać obcej osobie, to pisz proszę na
Nie nalegam.
Trzymaj się i staraj się odsunąć od stresu jak najdalej. Naprawdę warto wyrzucić z siebie to wszystko, co niedobre. Może spróbuj porozmawiać o tym z psychologiem?

Odnośnik do komentarza
Gość smerfetka_kkk

Problem w tym, że stres związany jest z sytuacją, która tak szybko się nie zakończy.
Wyjazd był-trochę pomógł, ale po powrocie z niego to się stało, że zaczęłam się blokować.
Mam już dosyć. Być może organizm w ten sposób się broni...Ale może to dobrze. Niech się broni sam, bo ja mu nie pomogę.

Odnośnik do komentarza

no to na pewno stres nie pomoże ci wyzdrowieć. Rozumiem że choroba Twoja czy kogoś bliskiego jest bardzo stresotwórcza ale naprawdę musisz z tym jakoś walczyć. Jeśli choroba tyczy się kogoś bliskiego to są grupy wsparcia dla rodzin, może poszukaj takiej grupy może ona Ci pomoże

Odnośnik do komentarza

Witam problem który opisujesz może wynikać ze stylu życia jaki prowadziłaś.Myślę że miałaś depresje mimo że jej nie odczuwałaś do tego napięcia i pewno zamykanie w sobie tych właśnie emocji. Nie mogę Ci napisać dużo ponieważ nie wiem jak to u ciebie wygląda pewno myślisz że może to być schizofrenia ale spokojnie od tak sobie na nią się nie zapada zrób sobie mały test dam Ci linka z YT iluzja wypukłej maski

i jeszcze jeden
jeśli jest wszystko ok to z pewnością poddasz się iluzją przedstawianym w filmach jednak jeśli nie uda ci się zobaczyć iluzji też bądź spokojna ale bądź czujna. Powiem Ci tak ja na brak emocji cierpię już 9 miesiąc można powiedzieć że pierwsze 3 miesiące były najgorsze. Nie odczuwałem zupełnie nic więc rozumiem twój ból bo zrozumieć to mogą ci co to przeszli i to nie jest żadna błaha sprawa typu ''jak rozmawiać z chłopakiem/dziewczyną'' to okropna dolegliwość wiem o tym. Musisz przygotować się na pewne dolegliwości związane z tym co teraz odczuwasz mówię tu o depersonalizacji/derealizacji i zagubieniu ''siebie w sobie'' bo może ci się wydawać że nie jesteś częścią własnego ciała itp ale spokojnie też to miałem i dałem rade nie odczuwam już tych doznań mam problem tylko z emocjami mętlik i brak spójności myślenia bo czasem wydaje się że mówię automatycznie. Najważniejsze to się nie poddawać bo jeśli to zrobisz i będziesz głębić się w tym powoli zaczną się dziać nieprzyjemne rzeczy. Trzymaj się i jeśli chcesz coś od siebie napisać napisz w tym poście i pamiętaj ja też to miałem :)
Odnośnik do komentarza
Gość smerfetka_kkk

Nie mam schizofrenii i nigdy jej nawet u siebie nie podejrzewałam. Przeszłam załamanie w związku z leczeniem, zaliczylam gwałtownie wszystkie stany emocjonalne, a teraz blokuję się na uczucia. Skłaniam się bardziej ku wyjaśnieniem poprzednich osób.

Odnośnik do komentarza
Gość smerfetka_kkk

A co do tego co napisałeś o zamykaniu w sobie emocji wcześniej, to ja nigdy tego nie robiłam. Nigdy, raczej wszystko wywalałam i podczas tego leczenia też przez dłuższy okres czasu. Ale wywalałam jedne, a na ich miejsce przychodziły inne i tak od 10ciu miesięcy.

Odnośnik do komentarza

Witaj.
Czy w trakcie tej choroby mówiłaś o swoich stanach emocjonalnych lekarzowi, który się Tobą zajmuje?
To co opisujesz mogłoby być spowodowane lekami jakie bierzesz, na przykład chemioterapia w przypadku raka często wywołuje depresję.
Cokolwiek by to nie było, nie możesz tego ignorować. Przeszłaś przez bardzo duże wahania nastroju teraz nadeszła obojętność emocjonalna - dalej nie będzie lepiej.
Czy masz w swoim pobliżu, rodzinie kogoś z kim możesz szczerze porozmawiać? Jeżeli nie, spróbuj tutaj. postaramy się pomóc najlepiej, jak potrafimy.
Do przeczytania.

Gdyby ktoś, kiedyś na chwilę się zatrzymał być może wykwitłaby z tego minuta refleksji. Poszedł jednak zmierzch do poranka a temu wcale nie było do śmiechu, bo gdyby chcieć przeczytać własne wspomnienia można by je odnieść do teraźniejszości a przyszłość przestałaby być potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Gość smerfetka_kkk

A co bedzie potem?Co bedzie po tej obojetnosci?czasami wydaje mi sie, ze to co mi sie przytrafilo nigdy sie nie stalo. Nie wiem czy rozumiecie?Tak jakby tego nigdy nie bylo-takie wyparcie czy amnezja, cos w tym stylu.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie Ci nikt nie odpowie na twoje pytania gdyż mamy za mało informacji na twój temat. Polecam pomoc psychologiczną lub psychiatryczną terapia pomoże ci ustalić przyczynę twojej dolegliwości mimo że wiesz co mogło ją spowodować. Faktem jest że stres niszczy mózg ale są funkcje obrony mózgu by przeciwdziałać tym właśnie negatywnym myślą i być może jedną z takiej obrony jest zablokowanie emocjonalne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...