Skocz do zawartości
Forum

Czy bulimia skraca życie?


Rekomendowane odpowiedzi

Jak to jaki to niszczenie zdrowia?
Już Ci pisze, do czego może doprowadzić i najczesciej doprowadza bulimia:
1. Próchnica
2. Nadżerki przełyku ( w skutek ciągłego wymiotowania)
3. Pęknięcie przełyku ( dość rzadkie, ale całkiem możliwe przy długotrwałej bulimii)
4. Zaparcia i wzdęcia ( jesli chora sie przeczyszcza tabletkami0
5. Problemy z żołądkiem ( w skutek napadów obżarstwa, były przypadki rozerwania żołądka)
6. Z mniej makabrycznych to:
- niedobory witamin i pierwiastków ( nie zdążą się wchłonąć ani w ogóle strawić)
- brzydki oddech z ust ( wymiotrowanie)
- zawroty głowy
- ból brzucha po napadach jedzenia
- zaburzenia gospodarki wodnej ( przeczyszczenie, wymiotowanie)
- rozregulowanie pracy jelit
- żylaki odbytu od ciągłych biegunek jeśli ktoś się przeczyszcza
- depresja
- obniżona samoocena
Wiadomo nie musi to wszystko wystąpić ale na pewno część z tych objawów się pojawi.Bulimia to choroba która niszczy zarówno zdrowie jak i psychikę.
Moja kuzynka cierpiała,

Odnośnik do komentarza

Myślę, że więcej przypadków śmiertelności zaburzeńodżywiania (czy to anoreksja czy bulimia) jest wynikiem próby samobójczej. To prawda, zaburzenia te czynią ogromne spustoszenie w organizmie, potrzeba wielu wielu lat, aby cokolowiek się uregulowało. Jednak i tak najwięcej zniszczeń pojawia się w psychice. Oczywiście piszę na podstawie własnych przeżyć.
Jestem bulimiczką od 4 lat (wcześniej 2 lata chorowałam na anoreksję). I nikt nie powie, że to nie miało wpływu. Mogłabym stworzyć pokaźną listę skutków ED, które mnie dotknęły, przeraziłoby to niejedną osobę. Chodzę od specjalisty do specjalisty... "Na własne życzenie" - też kiedyś usłyszałam. Kto tak mówi, jest w błędzie...

Powrotu do zdrowia życzę wszystkim, którzy zmagają się z bulimią oraz innymi zaburzeniami (nie tylko odżywiania), osiągnięcia stanu psychicznej równowagi oraz odnalezienia własnego miejsca w świecie...

A.

Odnośnik do komentarza

Rak Cię nie przeraża? Zdrowie jest tylko jedno. Tak, tak, banały. Może jesteś w depresji i nie chcesz żyć, ale w momencie, gdy życie wisi na włosku, uświadamia sobie człowiek, jak ono jest ważne i że tak naprawdę nie chce umierać... Może nie w każdym przypadku.
Kiedyś leczyłam się tylko z powodu wady wzroku, a teraz regularnie chodzę do: endokrynologa (osteoporoza), kardiologa (dłuższa bajka), psychiatry (to oczywiste), gastroenterologa (żołądek i przełyk ucierpiały), dermatologa. Do dentysty boję się pójść - chyba przerazi mnie kwota, jaką usłyszę za leczenie zębów.

Z tego co się orientuję z powodu zachowań kompensacyjnych wiele powikłań dotyka układ krążenia i serce, a to może przyczynić się do różnych chorób i przedwczesnej śmierci.Tak samo w przypadku anoreksji, wiele zgonów jest następstwem zniszczeń w organizmie i wygłodzenia, myślę, że drugie tyle samo zgonów z powodu udanych prób samobójczych.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...