Skocz do zawartości
Forum

Niepokój przed snem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 17 lat. Ostatnio pewnego wieczoru/nocy nie mogłem zasnąć i udało mi się później zasnąć dopiero. I wtedy pomyślałem tak: A jak już nie będę mógł zasnąć? I następnego wieczoru/nocy tak było, miałem myśli i niepokój, że jeszcze nie śpię, patrzałem na zegarek i mówię sobie, że jeszcze nie śpie i co teraz będzie, a jak mam nerwice? I takie myśli się pojawiają. Później za parę dni już mniejszy był niepokój, tylko takie lekkie spięcie, ale myśli były, ale udało mi się normalnie zasnąć. I tak do teraz. Kiedyś pół roku temu też mi się to przytrafiło podobnie, ale miałem taki mocniejszy niepokój. Jakoś to minęło, bo koleżanka mi powiedziała, że miała podobną sytuacje i poszła do lekarza i przepisał jej lek i jej przeszło, a mnie to uspokoiło i na jakiś czas przeszło. Teraz ten niepokój, spięcie jest łagodniejszy i myśli są. Czasami jak zasnąłem przez ten czas to myślałem, że nie śpię, a tak naprawdę spałem i bardzo szybko czas snu mi przeleciał. Udaje mi się zasypiać czasami trochę później, bo te myśli (że nie będę mógł zasnąć) i lekki, łagodny niepokój pojawiają się. Boję się, że mam jakąś nerwicę. Oczekuję pozytywnej odpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Sam się nakręcasz na te myśli i dlatego to wszystko się pojawia, moim zdaniem, to sa takie skłonności, powiedziałabym że w kierunku nerwicy lękowej. Tak naprawdę wiele zalezy od Ciebie, jak dalej to wszystko będzie. Spróbuj zwalczyć ten schemat, np. nie mów, że będzie tak i tak, tylko na odwrót, że wszystko jest w porzadku. Relaksuj się, wyciszaj i gdy pojawią się te myśli odpychaj je od siebie. Możesz też spróbować zmęczyć się przed snem - biegaj, ćwicz coś, tak, abyś naprawdę zmęczony wrócił do domu, wziął prysznic i poszedł spać. Przed snem weź sobie melisę zrezygnuj z tv i kompa i po prostu się połóż.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Tarja, teraz to trochę mnie przestraszyłaś z tą nerwicą lękową. Wcześniej też tak miałem, ale to przeszło, ale teraz nie dawno taka myśl się znowu pojawiła, że spać nie będę mógł i jak wieczorem na następny raz się połążyłem to wtedy myśli krążą mi jeszcze nie śpię, patrzę na godzinę. I oprócz tych myśli nie mam takiej paniki, ani mocnego lęku, tylko można tak powiedzieć, takie lekkie spięcie, lekki niepokój co do tych myśli.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...