Skocz do zawartości
Forum

Słaba pamięć do szczegółów życia codziennego


Gość TomekIt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Nie wiem jakie jest podłoże mojego problemu, czy to zdrowotne czy psychiczne.

Od zawsze miałem drobne problemy z pamięcią związaną z wydarzeniami do których nie przywiązywałem uwagi (Co jadłem na obiad dzień wcześniej? O której jadłem obiad itd.).
Czasem zapominałem co chciałem powiedzieć (zazwyczaj przy długich dyskusjach).
Zdarzyło się pójść po coś i mieć świadomość, że to nie to po co tam przyszedłem.

Ostatnio zauważyłem, że nie zapamiętuje w pracy pewnych etapów mojej pracy, ciężko mi jest streścić co dzisiaj robiłem (bez sporządzania notatek).
Jak oglądam film to nie opowiem, co w nim było.
Jak zobaczę osobę na ulicy to jej nie opiszę, jedynie jak zobaczę inne zdjęcie to porównam i powiem czy to ta czy inna.

Nie mam problemów z logicznym myśleniem, koncentracją, stresów nie mam, a nawet jeśli jest to jakoś sobie z nim radzę.

Czytałem różne opinie, padły odpowiedzi:
ADHD, magnez, kwasy Omega, lecytyna.

Moje pytanie czy można zdiagnozować co jest źródłem problemu? Czy może metoda prób i błędów, zmiana diety, inne zmiany? Proszę o poradę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Lecytyna powinna troskę pomóc, ale żeby faktycznie zobaczyć efekty musisz ją brać minimum 2 miesiące. Może po prostu ta słaba pamięć wynika z tego, że jesteś osobą rozkojarzoną albo roztargnioną? Albo masz dużo rzeczy na głowie i zapamietujesz to, co jest wazne, albo co w jakiś sposób jest ważne dla Ciebie emocjonalnie.
Czy w Twojej rodzinie sa przypadki osób, które też miały bądź mają problemy z pamięcią? Może to wynika z jakichś powiedzmy sobie genów? Nie wiem czy to jest genetyczne, ale może jest. Źródło gdzieś musi być, zrób sobie morfologie, spróbuj sie relaksowac, wyciszac i ta lecytyne bierz. Poczytaj poradniki o tym jak cwiczyc swoją pamiec, na pewno uda Ci sie to "ogarnąć".

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...