Skocz do zawartości
Forum

Ból brzucha i brak apetytu a strach przed chorobami


Rekomendowane odpowiedzi

witam .mam problem chyba naturt psychicznej niewiem czy to wogole mozliwe albowiem od 9 miesiecy boli mnie brzuch ciagle wstaje z nim i sie kłade do tego doszło ból plecow jakis tydzien a od 3 dni towarzyszy mi brak apetytu caly czas mysle o tym nie ma dnia zebym nie myslala o tym ogolnie usg jamy brzusznej ok kolonoskopia ok wyniki badan ok czy moze to byc problem natury psychicznej ale zeb tak dlugo trwał niewiem jak se oradzic ostatnio moje mysli to ze jest to nowotwor np trzustki itd

Odnośnik do komentarza
Gość bellciak

To się nazywa hipochondria, szukasz na siłe choroby :(
Radze pójśc do psychologa, na jakąś terpię. To głównie dotyczy psychiki.
Mój tata zmarł na raka trzustki. 3 miesiące od diagnozy, a zaczęło się od bólu. Ból jest głównie w końcowym stadium. Bolą plecy i trzustka, która jest po lewej stronie schowana za pierwszymi, najniżej umiejscowymi żebrami. Do tego dochodzi wodobrzusze, żółtaczka, ból wątroby, depresja, do tego biegunka jak przy jelitówce ale jak mówie to już zaawansowane stadium. To nie był zwykły ból przy zatruciu jak opisujesz, czasem i morfina nie pomagała.
Boli mnie to co piszesz, bo to jeden z napodstępniejszych raków, najczęściej późno wykrywany. Jeżeli miałaś te badania, to nie rozumiem o co Ci chodzi. Skoro nie wykryto guzów nie masz się czym martwic. To chyba logiczne,

Odnośnik do komentarza
Gość bellciak

oj, coś wydaje mi się że naciągasz... pwiem brzydko, ale s*ałabyś z bólu jakby to była prawda. Błagałabyś o środki przeciwbólowe.
Gdy się połozysz przy przyciśnięciu kolean do brzucha ból powinien zelżeć. To taki znak rozpoznawczy, mwi z MAŁYM prawdopodobieństwem że to może być to
Ciekawe, z tego co wiem na usg tacie wykryto guzy, ale to szczegół. Owszem są dokładniejsze badania, ale już usg to wykrywa. Trochę Ci nie wierzę :). ok jak masz wątpliwości powiedz to lekarzowi, jak Ci nie da skierowania (może tak się zdarzyć) już zapłać tą kasę na jakieś pożadne badanie
badanie markerami jest drogie i w pełni płatne i nie dokońca czułe (wyjątek:rak gruczołu krokowego)...
jak masz się uspokoić to warto

Odnośnik do komentarza
Gość bellciak

Więc tak jak pisze to nie rak trzustki. Masz chorobę psychosomatyczną! Nerwica i depresja maskowana bólami róznego rodzaju.
Jęzeli boli Cie już tak długo, a wyniki są w porządku pozostaje tylko to. Ewetualnie stracić niezłą sumkę, ale się upewnić.
Uwierz mi jednak że USG potrafi wykryć guzy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o hipochondrie też ją mam... A jeśli chodzi o Twój żołądek miałam tak w wieku 14 lat.. budziłam się i kładłam z bólem brzucha aż wylądowałam w szpitalu .. leżałam 2 dni na obserwacji robili mi wszystkie badania ! I wyszło... że wszystko w porządku, lekarz powiedział mojej mamie że powinna mi załatwić wizyty u psychologa, trochę pochodziłam i mineło.

Boże widzisz a nie grzmisz :)

Odnośnik do komentarza

Ale to nie jest tak, że jedynym problemem z trzustką może być rak. Może to być na przykład przewlekłe zapalenie trzustki. Poza tym, skoro usg wykrywa tylko guzy w poważnym stadium raka, a tego zapalenia chyba w ogóle, to nie warto opierać się tylko na nim. Kolonoskopia bada tylko jelito grube, więc nie można na jej podstawie niczego o trzustce powiedzieć. Badania krwi wykrywaja nieprawidłową pracę trzustki w momencie, gdy jest uszkodzona przeważająca większość jej miąższu. Jedynie ultrasonografia endoskopowa daje całkowitą pewność, że wszystko jest z nia ok.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...