Skocz do zawartości
Forum

Brak motywacji do nowych wyzwań


Rekomendowane odpowiedzi

Co robić, gdy brakuje nam motywacji do działania, do pracy, do podejmowania nowych wyzwań? Czasami mamy wrażenie, że nasze życie stanęło w miejscu, nie posuwamy się do przodu i nie robi nic w tym kierunku, żeby to zmienić, najczęściej z wygody lub lenistwa. Jak walczyć z takim stanem i zmotywować się do działania?

Odnośnik do komentarza
Gość wakacyjka

Ja też miewam często takie chwile zwątpienia, gdy nic mi się nie chce, gdy wydaje mi się, że jestem do niczego i niczego w życiu nie uda mi się osiągnąć. Czasami wystarczy rozmowa z kimś, kto doda nam pozytywnej energii i zachęci do działania.

Odnośnik do komentarza

Ciężko się zmotywować myśląc teoretycznie no i ciężko jeśli to, co sobie założymy będzie do realizacji w odległym czasie, dlatego najlepiej zakładać sobie mniejsze cele w małych odstępach czasowych. Zastanów się co sprawia Ci przyjemność, radość, co byłoby dla Ciebie ważne/pozyteczne i zastanów się w jaki sposób możesz to zrealizować. Nie zakładaj, że np. dajesz sobie rok na naukę angielskiego albo pół roku na schudnięcie 20 kg. Załóż sobie cele tygodniowe, np. w ciagu tygodnia schudne pół kilo albo naucze sie 30 słówek itp. Tak samo z innymi kwestiami, np. w tym tygodniu dwa razy bede jezdzic na rowerze, albo zrobie prozadek tu i tu i ustal sobie dzien na to - zrealizuj i to bedzie motywacja do dalszych działan, bo bedziesz widziała małe sukcesy.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...