Skocz do zawartości
Forum

Bezpłatne leczenie depresji i myśli samobójczych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam prawie 18 lat. Podejrzewam u siebie poważną depresję (mam myśli samobójcze mniej więcej od 11-12 roku życia, miałem wtedy problemy rodzinne). Właściwie nie zabiłem się tylko dlatego, że nie chcę obciążać rodziny (głównie finansowo - przestaliby dostawać na mnie alimenty, pogrzeb kosztuje). Boję się też, jak zareagowałaby matka, od dawna jest niestabilna psychicznie, nie chcę by po mojej śmierci zrobiła coś głupiego. Chciałem zadać pytanie psychologowi na tej stronie, ale mnie na to nie stać :P Nie mogę prosić rodziny o wsparcie, wiem, że mają bardzo poważne problemy na głowie i nie mają pieniędzy, by płacić za moje. Zresztą jestem pewien, że nie potraktowaliby tego poważnie i na pewno nie wysłaliby mnie do specjalisty. Wspominałem im o depresji, ale matka uznała, że to nic poważnego. Nie mam praktycznie własnych pieniędzy, stąd nie mam za bardzo jak liczyć na wsparcie. Boję się, że kiedyś sobie coś zrobię, bo moje życie codzienne jest coraz gorsze i w końcu przestanę zwracać uwagę na sytuację rodziny. Jak już mówiłem, nie boję się śmierci, ale zależy mi na bliskich, nie chcę uciekać, zostawiając ich samych. Dlatego pytam, czy jest jakikolwiek sposób poradzenia sobie bez włożenia w to pieniędzy i angażowania w to rodziny, komplikowania im życia. Dopiero w listopadzie będę pełnoletni, co jest tu zapewne problemem. Czy jest jakiś sposób by odwieść się od samobójstwa? Nie ufam sobie, więc samokontrola nie wchodzi w grę. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza

@Brawurka
Dziękuję, myślę, że nie zaszkodzi spróbować. Mam tylko pytanie (szukałem u nich informacji, ale chyba słabo szukałem, bo nie udało mi się tego dowiedzieć) - wciąż jestem niepełnoletni. Czy oni powiadomią moich prawnych opiekunów, że się z nimi kontaktowałem i że udzielali mi pomocy? Jeśli tak, nie mogę skorzystać :(

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Możesz również skorzystać z telefonów zaufania:
1. Nr 116 111 - Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
2. Nr 19288 - Młodzieżowy telefon zaufania.
Pytasz czy psycholog z centrum interwencji kryzysowej powiadomi Twoich rodziców. Psychologa obowiązuje tajemnica zawodowa również w stosunku do osób niepełnoletnich. Wyjątkiem od tej zasady jest bezpośrednie zagrożenie życia.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Długo się zastanawiałem, czy zadzwonić, ale ostatnio wszystko się jeszcze bardziej pogorszyło, więc uznałem, że lepiej coś zrobię. Wątpię, żebym dał radę normalnie zadzwonić, szczególnie, że nigdy nie jestem sam w domu, poza tym chyba za bardzo bym się denerwował. Wysłałem wiadomość do ośrodka interwencji kryzysowej z okienka na ich stronie. Nie wiem jak to działa, liczę, że odpiszą. Przy okazji zrobiłem sobie testy na waszej stronie (Becka i iluś tam pytań) w obu wyszła poważna depresja. Jeszcze raz dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Witam,
A może spróbowałbyś zadzwonić z jakiejś budki telefonicznej, jeśli nie chcesz, aby ktoś z rodziny usłyszał Twoją rozmowę.
Poza tym moim zdaniem nie powinieneś czekać na odpowiedź z centrum interwencji kryzysowej tylko jak najszybciej wybrać się tam osobiście. Nie wiem czy mieszkasz w większym mieście, ale jeśli tak to możliwe, że jest tam studenckie centrum pomocy psychologicznej - tam studenci psychologii ostatnich lat udzielają wsparcia psychicznego za darmo. Tam również możesz poszukać pomocy.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...