Skocz do zawartości
Forum

Czy można przestać kochać swoje dzieci?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja uważam, że jest możliwe, żeby rodzic OD POCZĄTKU nie kochał swojego dziecka. Zdarza się tak nawet wtedy, gdy je wychowuje. Jest to wtedy, można powiedziec, "wychowywanie na siłę". No i może to mieć tragiczne skutki, co czasem nawet tutaj widać. Na przykład w wątku Dżast.

Jednak, gdy dziecko jest chciane, gdy rodzic na początku je kochał, to według mnie niemożliwe, żeby w którymś momencie przestał. Może mieć trudniejsze chwile, może miec czasem jakieś wątpliwości, szczególnie, gdy ziecko sprawia duże problemy. Ale żeby je od razu przestał je kochać?

Odnośnik do komentarza

Może to jakiegoś rodzaju mechanizmy obronne? Tym bardziej, że dziecko pomału zaczyna wchodzić w ten najtrudniejszy wiek. Z treści wynika, że nie mieszkacie z sobą. Często przychodzi czas, kiedy z takiego rodzicielskiego nadzorcy-opiekuna trzeba stać się przyjacielem dla dziecka. Samo rodzicielstwo, nie zawsze rozwija więzi miedzy rodzicem a dzieckiem i uczuć z tym idących. Warto byłoby postarać się o rozwijanie wspólnej bliskości, poprzez więcej czasu spędzanego razem. Wspólne pokonywanie przeciwności często podbudowuje uczucia a tym bardziej zbliża do siebie.

Odnośnik do komentarza

Krzysztof W ma racje. W tym wielu dziecko wchodzi w trudny wiek, często spotykam się z opiniami, że dziecko któregos rodzica denerwuje, ale nie słyszałam jeszcze, żeby było mu obojętne. Moze faktycznie warto byłoby zacieśnić więzy, nawet po przyjacielsku. Tworzy się wtedy coś co bardzo scala uczucia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...