Skocz do zawartości
Forum

Strach przed problemami ze wzwodem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
mam problem z pewną myślą podczas seksu. Zaczęło się jakiś rok temu kiedy nie byłem w stanie odbyć stosunku z partnerką - zmęczenie, dużo spożytego alkoholu - wiadomo, że wtedy często po prostu się nie da. Od tej nocy prawie za każdym razem kiedy uprawiam seks gdzieś z tyłu głowy cały czas myślę o tym, żeby sytuacja ta nie powtórzyła się. Mam tą myśl w głowie podczas stosunku, jak i gry wstępnej. Zamiast skupiać się na tym co przyjemne, ja cały czas myślę o tym, żeby mały stanął na wysokości zadania. Często przez takie nadmierne myślenie o tym, żeby dobrze wypaść po prostu nie osiągam pełnej erekcji i nie da się odbyć stosunku. Dodam tylko, że podczas masturbacji wszystko jest ok.
Mam teraz nową partnerkę, na której bardzo mi zależy. Niestety na 3 próby odbycia stosunku udało się tylko 1. Strasznie mi było przy tym głupio i wstyd. A wszystko to przez to, że podczas zbliżenia cały czas myślę o tym, żeby ją zadowolić. Wiem, że tylko sobie (i jej) tym szkodzę ale nie potrafię po prostu przestać zaprzątać tym sobie głowy.
Bardzo mi na niej zależy i nie chcę jej stracić przez te niepowodzenia.
Istnieją jakieś metody, techniki, które by mi pomogły wygonić tą myśl z głowy?
Dodam tylko, że niezbyt stać mnie na wizytę u psychologa.
Mam 22 lata o ile ma to jakieś znaczenie.

Z góry dziękuję za odpowiedzi,
pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Tak naprawdę sam sobie w głowie to wkręciłeś i stres sprawia, że faktycznie tak się dzieje. Po prostu ze stresu wkręciłeś sobie natręctwa myśli i niestety taki oto efekt. To wszystko siedzi w Twojej głowie, to wszystko autosugestia w którą tak bardzo wierzysz. Aby to odwrócić, musisz myśleć na odwrót, czyli wmawiać sobie aż uwierzysz w to, że wszystko będzie ok, że dasz radę, że zadowolisz kobietę itd. Musisz być pewny siebie, wierzyć w siebie i wtedy efekt będzie lepszy. Odkręć to, to nabroiłeś ;)

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Ten incydent, który zdarzył się około roku temu wywołał u Ciebie tak zwany lęk antycypacyjny. Raz zdarzył Ci się problem ze wzwodem, potem zacząłeś się bać, że powtórzy się to po raz kolejny i ten lęk powoduje samospełniające się proroctwo. Wypróbuj kilka sposobów walki z nim. A mianowicie pierwszy zaproponowała Tarja - ćwicz autosugestię, czyli po prostu przekonuj sam siebie, że wszystko będzie dobrze. Jednak zanim to zrobisz wprowadź się w stan relaksu (wypróbuj różne ćwiczenia relaksacyjne). Drugi sposób jest kontrowersyjny i jest odwrotny do pierwszego. Gdy pojawia się lęk to po prostu zaakceptuj go i powiedz sobie, że nawet jak nie będziesz miał wzwodu to nic się nie stanie.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...