Skocz do zawartości
Forum

Zaburzenia osobowości typu mieszanego i nerwica natręctw


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :-)
Nowy psychiatra uświadomił mi, że mam zdiagnozowane dwa zaburzenia nerwicę natręctw i właśnie zaburzenia osobowości mieszane ( błędnie uważałem, że z.o. są objawami nerwicy natręctw, a nie osobną chorobą, zaburzeniem ), co zresztą miałem napisane na wypisach ze szpitali.
Mam prośbę :
Czy ktoś mógłby napisać trochę informacji na temat zaburzeń osobowości mieszanych, bo w necie piszą o innych rodzajach zaburzeń osobowości, chyba, że źle szukałem. Tzn wiem, że jest to mieszanina różnych innych rodzajów zaburzeń osob. , natomiast nasuwają mi się następujące pytania :
1. Czy są to najgorsze z możliwych zaburzeń osobowości?
2. Ile cech, objawów trzeba posiadać z innych z.o. (np. z osobowości unikającej, narcystycznej itp. ) by stwierdzić
że zab. mieszane są połączeniem np. osobowości unikającej, kompulsyjno-obsesyjnej etc.)
3. Jak sobie z tym poradzić, tzn wiem terapie- tylko jak zrobić, żeby znowu w połowie nie zrezygnować z terapii grupowej, czy indywidualnej.
4. Ile jest szans na pozbycie się tego zaburzenia ?
5. Proszę o ewentualnie inne informacje dot. tych zaburzeń ?

Choć już w innych tematach pisałem moje objawy to może powtórzę je bym był bardziej zrozumiały dla innych osób.
1. Jestem samotnikiem ( nie z wyboru ), bez dziewczyny, przyjaciół, kolegów. W sumie zależy mi bym miał tylko dziewczynę.
2. Kontakt utrzymuję tylko z najbliższą rodziną ( mama, tata, brat, babcia i dziadek ). Z resztą nie chcę mieć kontaktu.
3. Niemal całkowicie brak u mnie empatii.
4. Niestety męczę się wśród ludzi, wystarczy zrobić coś nie po mojej myśli to zrywam kontakt. Zresztą ja też męczę sobą.
5. Nie radzę sobie z krytyką mojej osoby lub rzeczy , które lubię np. zespoły muzyczne.
6. Często błędnie rozumiem intencje drugiej osoby i broniąc się bywam agresywny słownie, popadam w konflikty lub się obrażam ( tak było na ostatnich oddz. dziennych czy szp. psychiatrycznych ).
7. Wolę sam mówić niż słuchać inne osoby co mają do powiedzenia.
8. Bardzo często się izoluję od grupy i chcę przebywać wówczas sam.
9. Jest we mnie mnóstwo sprzeczności np. w jednej chwili mam takie zdanie na czyjś temat lub czegoś a po krótkim czasie zdanie zmienia mi się całkowicie, to samo tyczy się nastroju ( w jednej chwili załamany , w drugiej zadowolony ).
10. Mnóstwo mam złości i nienawiści do ludzi głównie do kobiet ( za masowe odrzucenia i traktowanie jak idiotę ).
11. Oczywiście są natrętne myśli i czynności ( obsesje i kompulsje )
12. Oczywiście ogromna rozpacz, że to wszystko tak wygląda, a nie inaczej, że każda znajomość kończy się bardzo szybko z powodu ogromnych kłopotów w komunikacji, no i ogólnie wszystkie te objawy chcę wyeliminować.

Dlatego jeszcze raz proszę o pomoc, o odpowiedzi jak ktoś coś wie na temat zaburzeń os. mieszanych. Z góry wielkie dzięki. Pozdro i życzę miłej niedzieli.

Odnośnik do komentarza

Tak naprawdę pytania, które zadałeś są tak płynne i indywidualne, że nie da się na nie udzielić jednej konkretnej odpowiedzi. Mogę powiedzieć Ci jedynie tyle, że masz szansę wygrać z zaburzeniem, wiele zależy od Ciebie. Jak nie poddać się i nie zrezygnować z terapii? Musisz sobie zapisac cel i przypominac sobie o nim iklekroć poczujesz słabość. Siadaj wtedy i pisz pozytywy co udało Ci się osiągnąć i dlaczego dzięki temu jest lepiej. Przypominaj sobie o co walczysz, doceniaj to i jeśli masz bliską osobę, która kibicuje Ci w tej walce, siadajcie we dwoje i razem sie motywujcie.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza
Gość Kostrzewa

Więc tak... Nie wiem, czy coś się zmieniło, wpis jest sprzed 6 miesięcy. Ale w takiej sytuacji postaram się powiedzieć, co o niej myślę. Uważam, że tkwisz w wielkiej iluzji, że ludzie chcą Cię zniszczyć, że są głupi, nudni i źli. Wiem, że możesz tak odczuwać rzeczywistość, ale czy jest ona prawdziwa? Co do samych objawów nerwicowych - często są to zamaskowane i przeniesione na fizyczność negatywne wspomnienia. Do takich wspomnień trzeba dotrzeć, wygadać i oswoić (na terapii). Jeśli są to jednak objawy organiczne - trzeba brać leki. Po prostu. I jeszcze jedno - musisz sobie uświadomić, że ludzie nie zawsze będą robili coś, co nie jest po Twojej myśli, bo są osobnymi organizmami i mają osobne mózgi. Nadmierne pragnienie władzy często bierze się z niemożności zaakceptowania przypadkowości świata. Tyle. Jak mi coś przyjdzie na myśl, dodam. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...