Skocz do zawartości
Forum

Znęcanie się męża nad żoną


Gość malkizew27

Rekomendowane odpowiedzi

Gość malkizew27

nie wiem od czego zacząć jestem kłębkiem nerwów ,od jakiegoś czasu mąż traktuje mnie jak śmiecia .nie wiem dlaczego . twierdzi że nasluchal sie na mój temat rożnych żeczy ,niedawno pierwszy raz podniuslna mnie rekę ,wyzywa mnie ,a do seksu mnie zmusili wydzieralsie na mnie w trakcie jego na koniec spuścilsie na mnie jak na szmate nie chce mi sie życ czuje sie pusta i nic nie warta ,chcę umżeć ,niech mimktoś pomoże bo nie daje już rady .wysiadam

Odnośnik do komentarza
Gość Tabakiera

To czemu nie odejdziesz? Czemu nie weźmiesz swoich rzeczy i się nie wyprowadzisz do koleżanki, kogoś z rodziny, hotelu czy domu samotnej matki, albo innej organizacji? Czemu to znosisz? Jeśli mieszkanie jest Twoje to pakuj drania i wysaw mu walizki za drzwi, jak będzie się awanturował to wzywaj policję.
Nie musisz się na to godzić, to nie Twoje wina że trafiłaś na damskiego boksera. Jeśli w jakiekolwiek sposób czujesz się zgrożona to wzwyaj policję. Za gwał i znęcanie się nad tobą powinien pójść siedzieć. Nie miej skrupułów tak jak i on nie miał kiedy Cię poniżał

Odnośnik do komentarza

Rozumiem z tego co napisalaś ze mąż zmienił stosunek do Ciebie po wplywem jakiś obrzydliwych plotek .Po pierwsze co to za mąz który słucha plotek na temat swojej zony a poza tym jeśli bardziej wierzy innym niż Tobie to pora pogadać o tym czy mimo wszystko próbujecie naprawiać to co się zepsuło albo rozwazyć choćby separację.Jedno jest pewne .nie możesz pozwolić na takie podłe traktowanie.!Musisz natychmiast postawic sprawę jasno.Albo przestaje traktować Ciebie jak szmatę albo musicie sie rozstać.Tylko taka ważna rzecz.Jeśli mąż nie zmieni swojego postepowania wobec Ciebie to albo tak jak napisała Tabakiera wystaw mu walizki za drzwi albo sama poszukaj schronienia.Tylko bądz konsekwentna!!!.Niekonsekwencja to najgorszy bład maltretowanych kobiet.Nie można straszyć odejsciem a potem rezygnować .Bądż silna i ratuj siebie.Życzę odwagi w podejmowaniu dobrej decyzji.Pozdrawiam Ciebie serdecznie.

Odnośnik do komentarza

~Tabakiera
To czemu nie odejdziesz? Czemu nie weźmiesz swoich rzeczy i się nie wyprowadzisz do koleżanki, kogoś z rodziny, hotelu czy domu samotnej matki, albo innej organizacji? Czemu to znosisz? Jeśli mieszkanie jest Twoje to pakuj drania i wysaw mu walizki za drzwi, jak będzie się awanturował to wzywaj policję.
Nie musisz się na to godzić, to nie Twoje wina że trafiłaś na damskiego boksera. Jeśli w jakiekolwiek sposób czujesz się zgrożona to wzwyaj policję. Za gwał i znęcanie się nad tobą powinien pójść siedzieć. Nie miej skrupułów tak jak i on nie miał kiedy Cię poniżał

Racja. Powinnas była zgłosić to wszystko na policję, a miejsce gwałciciela i damskiego boksera jest w więzieniu, a nie w małżeństwie. Jeśli to wszystko wydarzyło się parę dni temu, to zdązysz to jeszcze zgłosić, i zrobic sobie obdukcję tak, żeby cała sprawa sie nie zdezaktualizowała. Żaden przestępca nie powinien być bezkarny, a co dopiero taki, który dopuszcza sie takich potworności! Nie ma cięższego przestępstwa od tych rzeczy, i trudno się dziwic.

No i odejdź od niego, oczywiście, bo jaki jest sens, żebyś dalej była z kimś, kto znęcał się nad Tobą? To NAJGORSZA rzecz, jaką człowiek człowiekowi może zrobic. A jeśli człowiek robi to własnej zonie, to już w ogóle jest totalne dno.:((((((((((((

Odnośnik do komentarza

Jeszcze jedna sprawa, w sumie chyba najcięższa... Malkizew, jesteś kompletnie rozbita psychicznie...:((((( Wygląda na to, że jeszcze trochę,a popełnisz samobójstwo! Już teraz chodzą Ci takie myśli po głowie.
Tym bardziej powinnas jak najszybciej odciąć się od tego, kto za ten stan psychiczny u Ciebie odpowiada. Ostatnią rzecza, jaką teraz potrzebujesz, jest użeranie się z nim, i próbowanie go "nawracać". Musisz przede wszystkim zadbac o swoje zdrowie psychiczne!

A czego potrzebujesz teraz? Dużo, dużo wsparcia, troski, i zrozumienia. Najlepiej ze trony bliskich. Masz kogos takiego, komu mogłabys zaufać? Mamę, tatę, siostrę, brata, przyjaciółkę? Jeśli tak, to nie bój sie przed kimś takim otworzyć, i wyciągnąć rękę po pomoc. Nie masz się czego wstydzić, bo to co Ci się przytrafiło, to nie Twoja wina! Pamiętaj o tym. A taka bliska Ci osoba na pewno bardzo tym się przejmie, i będzie próbowała Ci pomóc najlepiej, jak umie.

Druga rzecz, której potrzebujesz, to opieka specjalisty. Może to być psycholog, albo psychiatra. Psychiatra jest o tyle lepszy, że nie trzeba do niego skierowania. Zapisz sie do niego, a na wizycie powiedz o tym, co Cię spotkało, o Twoich wszystkich odczuciach, myślach samobójczych również. On zapewne skieruje Cie na odpowiednia terapię, i miejmy nadzieję, że Ci pomoże. Oby pomogła...

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Przedmówcy mają rację - odejdź. Twój mąż znęca się nad Tobą fizycznie i psychicznie, nie ma prawa tłumaczyć swojego zachowania plotkami, które usłyszał na Twój temat. Potrzebujesz pomocy. Możesz zadzwonić na niebieską linię (tel. 0 800 120 002, www.niebieskalinia.info
Infolinia Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie) lub zgłosić się do centrum interwencji kryzysowej - tam oprócz psychologa znajdziesz także pomoc prawnika i pracownika socjalnego.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Ja nie twierdzę ze masz go nawracać .Mowię tu o jednej ,jedynej rozmowie./Jesli to oczywiscie nie trwa od dłuzszego czasu i tak jak piszesz ,traktowanie męża zmieniło się w ostatnim czasie ,pod wplywem plotek./.....Albo traktuje Cię jak zonę ,ktorej nalezy sie szacunek ,wsparcie a przede wszystkim miłość albo koniec z Wami .
I tak jak napisałam wczesniej ,musisz byc konsekwentna .W przeciwnym przypadku moze byc coraz gorzej.Podejmujesz decyzje o odejściu to niech to będzie ostateczna decyzja.
Naprawdę , jesli nie masz szans na zamieszkanie u kogoś z rodziny ,przyjaciół to mozesz zamieszkać w domach dla ofiar przemocy.Wszelkie info znajdziesz w necie.Potrzebna jest tylko odwaga i dobra myśl żeby odmienić swoje zycie na lepsze.

Odnośnik do komentarza

psycholog Katarzyna Garbacz
Witam serdecznie,
Przedmówcy mają rację - odejdź. Twój mąż znęca się nad Tobą fizycznie i psychicznie, nie ma prawa tłumaczyć swojego zachowania plotkami, które usłyszał na Twój temat. Potrzebujesz pomocy. Możesz zadzwonić na niebieską linię (tel. 0 800 120 002, www.niebieskalinia.info
Infolinia Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie) lub zgłosić się do centrum interwencji kryzysowej - tam oprócz psychologa znajdziesz także pomoc prawnika i pracownika socjalnego.
Pozdrawiam

Dokładnie. Odjedź jak najszybciej. Musisz ratowac swoją psychikę, a nie tracić zdrowie, czas i energie na rozmowy z sadystą. Jego miejsce jest w więzieniu(a nie w małżeństwie), kto zasługuje na to bardziej niż człowiek, który znęca się nad słabszym? On nie miał żadnych skrupułów, żeby tak strasznie Cię skrzywdzic, więc to by była jakaś paranoja, gdybys bawiła się z nim w jakieś drugie szanse. W imie czego, przepraszam?? Bezsens, totalny bezsens. A co Z Tobą?? Liczysz się teraz tylko Ty i Twoje zdrowie. Musisz o siebie zadbac. Uciekaj od niego jak najdalej, a on niech się trzyma z daleka od jakiejkolwiek kobiety, nie tylko Ciebie.

Pani psycholog ma rację tez w tym, że on NIE MA PRAWA tłumaczyć tego plotkami. Przecież to jakis absurd jest! Żałosne, tłumaczyć to czymś takim... NIC go nie tłumaczy, taka jest prawda. NIC nie zmienia tego, że zrobił potworną rzecz.

No i faktycznie, może najlepiej będzie, jak sie zgłosisz do tego centrum interwencji kryzysowej? Nie dość, że od razu psycholog Ci pomoże, to jeszcze będziesz miała pomoc prawna.

Odnośnik do komentarza

Współczuję i przesyłam największe serdeczności żebyś znalazła właściwą drogę w tej sytuacji. Niedawno założyłam wątek co się dzieje z dzisiejszymi facetami. Co i raz na ty forum wątki od kobiet, których faceci zachowują się poniżej krytyki. Ja nie wiem co się z facetami stało:(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...