Skocz do zawartości
Forum

Rozdwojenie jaźni po odejściu żony


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry
Mój kolega 1,5 roku temu rozstał się z żoną i bardzo to przeżył emocjonalnie, leczył się psychiatrycznie na depresje.Zauważyłam ostatnio u niego dziwne zachowanie tz.
Raz jest wesoły ,zadowolony z życia ,potrafi się śmiać i żartować,a za moment jak tylko coś mu nie pasuje zmienia się diametralnie.Ma inne oczy (źrenice) , jest smutny i nie potrafi z nikim porozmawiać , zamyka się w sobie i idzie spać lub zakłada słuchawki z głośną muzyką. Chciałabym mu jakoś pomóc tylko nie mam pojęcia jak mam to zrobić, czy mogę coś zrobić . Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Temat wątku wskazywałby na to, że podejrzewasz rozdwojenie jaźni u kolegi, ale szczerze mówiąc nie sądzę, że jest to to. Wg mnie to stany depresyjne przy których huśtawki nastrojów mogą być jak najbardziej. Może też być osobowość borderline albo po prostu stany depresyjne i wynikające z nich nieradzenie sobie z emocjami, dlatego raz jest wesoły raz smutny, bo kazde emocje dość mocno przeżywa. Mysle ze najlepiej jakbyś szczerze porozmawiał z nim na ten temat, powiedział wprost co zauważyłes, co czujesz, co myślisz i ze chciałbys go wesprzec ale ciezko Ci zgadnac skoro nic nie wiesz, jak mozesz mu pomóc. Zapytaj czy nie chciałby pogadać z jakims psychoterapeuta albo nawet daj mu link do forum zawsze tu ktos cos pogada i bedzie mu latwiej nie bedzie sie krepowal ze np mowi o tym komus bliskiemu tu bedzie anonimowy.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...