Skocz do zawartości
Forum

Zespół stresu po urazowego czy zaburzenia somatoformiczne?


Gość piotr 34

Rekomendowane odpowiedzi

Gość piotr 34

mam pytanie bo sam już nie wiem ,czy państwo zrobiło ze mnie takiego debila czy lekarz który wydał opinię .siedziałem w areszcie śledczym w związku z czynem za który groziło mi od 5lat do 15lat.zostałem z niego uniewinniony czyn nigdy nie zaistniał.leczę się cały czas u specjalistów i oni rozpoznali u mnie ptsd (6 lekarzy) a jeden biegły sądowy po 15 mjnutach rozmowy napisał f45.w uzasadnieniu napisał że to że siedziałem w więzieniu nie miało wpływu na moje zachowanie(agresja, koszmary senne,wybuchowość,życie cały czas w lęku,przypominanie cały czas i przeżywanie pobytu w więzieniu itp.)ja nie jestem fachowcem w tej dziedzinie ale dla mnie to też ptsd. napisał że to nie może być ptsd bo pobyt w więzieniu nie był traumą i objawy trwają do pół roku.odpowiedzcie mi bo sam już nie wiem jak mam to wszystko rozumieć.walczę o odszkodowanie i może dlatego taka opinia tego lekarza.byłem wysłany do szpitala mswia (turnus przedłużony z uwagi na stan zdrowia) i to samo zdiagnozowali(ptsd) a nie jakieś f45

Odnośnik do komentarza

Oj, ciężka sprawa Ci powiem, bo nawet jak inny psychiatra określi zespół, to jego zdanie może nie być brane pod uwagę, jeśli ważniejsze zdanie jest biegłych sądowych. Na odległość nikt Ci nie powie, bo nie wiemy, nikt Cię nie bada itp i szczegółowo też nie napisałeś co się z Tobą dzieje i na jakiej podstawie coś u siebie stwierdzasz. Pamiętaj jedno: jak będziesz ich naciskał że to czy tamto, to oni będą robili na przekór, bo Ci zależy. Idź do psychiatry prywatnie niech postawi Ci diagnoze, idz do psychiatry jakiegos wojewódzkiego, nie wiem WOMP itp i idz do psychiatry w szpitalu psychiatrycznym idz na obserwacje na 2-3 dni, zeby szpital Ci wypisał co Ci dolega i wtedy z tymi papierami idz raz jeszcze na komisje ze masz inne dokumenty które nie pokrywaja sie z dokumentacja ta co oni Ci wypisali a na pewno opinia lekarza ze szpitala bedzie dokładniejsza skoro byles na obserwacji. Tylko nie mów po co to itd tylko powiedz wlasnie ze byles w wiezieniu masz takie stany i takie i co to moze byc ze szukasz porady. Nic nie mow po co na co i co podejrzewasz. Udawaj glupiego nie wiesz co Ci jest szukasz porady.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza
Gość piotr34

w szpitalu postawili mi diagnozę ptsd ( 6 lekarzy) po trzech miesiącach obserwacji, a wielki biegły po 15 minutach stwierdził f45 czyli zupełnie co innego(twierdząc że tamci lekarze żle mnie zdiagnozowali).cały czas wszystko mi się przypomina ,śni zrywam się w nocy a póżniej nie mogę usnąć,najlepiej mi w domu staram się nie wychodzić gdyż boję się ludzi,myśli samobójcze tez miałem,kiedyś byłem duszą towarzystwa a teraz jestem zamknięty w sobie, smutny i bez wartości itp.czuje się bez rąk i bez nóg.państwo prawa szkoda gadać

Odnośnik do komentarza

Jak domniemam, sprawa jest w toku, a Ty nie masz siły walczyć lub nie wiesz jak, bo biegły wydał niezgodną ze stanem faktycznym opinię. Wiadomo, że decyduje właśnie bezpośrednie badanie przez biegłego, a posiadana dokumentacja medyczna może być jedynie cenną wskazówką, pomocną podczas wydawania opinii. Otrzymałeś taką a nie inną opinię, jednakże to ona decydująca jest dla sądu, który przecież nie musi znać się na zawiłościach medycznych. W Twoim interesie jest przekonać sąd, iż biegły popełnił błędy, wytknąć je, posiłkując się aktualnymi badaniami. Wypowiadający się powyżej, udzielili Ci cennych wskazówek. Pozatym już posiadasz sporą dokumentację. Byćmoże przekonasz sąd, iż niezbędne jest badanie przez innego biegłego, najlepiej z innego miasta. Poruszyłeś delikatny temat, nie spodziewaj się, że pomoc uzyskasz w necie. W takich kwestiach ważnych jest naprawdę bardzo dużo różnych czynników. Dużo siły życzę.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Moim zdaniem pobyt w areszcie śledczym, oskarżenie o czyn, który nie został popełniony może być przeżyciem traumatycznym. PTSD diagnozuje się jeśli jego objawy ujawniają się do 6 miesięcy od wystąpienie traumatycznego doświadczenia i to co teraz odczuwasz, rzeczywiście wskazuje na PTSD - jednak postawienie diagnozy przez internet byłoby nadużyciem z mojej strony.
Jedyna rada - walcz dalej o odszkodowanie, zbieraj opinie od innych psychologów i psychiatrów - mogą się przydać.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...