Skocz do zawartości
Forum

Odrealnienie przy autoagresji i problemy z koncentracją


Gość nanana12

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nanana12

Nie wiem jak zacząć , wiec bez zbędnego pierdzielenia , coś się dzieje ze mną nie od dziś . Uświadomiłem to sobie po pierwszym samookaleczeniu . Świat wydaję mi się jakiś odrealniony a ja jakbym do niego nie pasował , nie potrafię znaleźć swojego 'miejsca na ziemi' . Czasami denerwują mnie drobiazgi szybko się denerwuje więc muszę się wyładować , przeważnie mocno i głośno bluźnie bądz uderze w ściane itp .
Nie potrafię się skupić , nawet podczas każdej obojętnie jakiej wykonywanej przeze mnie czynności odpływam gdzieś myślami daleko . Obecnie nie jestem jakoś w stanie zebrać myśli i wypisać wszystkie te moje fazy . Kiedyś przeglądając na wiki zaburzenia osobowości , bo podejrzewałem to u siebie , natknąłem się na borderline , to mi się wydaje dziwne , że sam próbowałem siebie jakoś tłumaczyć . Myślałem o pójściu do psychologa ale jakoś nie po drodze mi tam , nawet nie wiem co ja tu robie teraz na tym forum .
Czasem przed zaśnięciem czuję jakby czyjąś obecność , narzucają mi się jakieś dziwne myśli , lub widze niewyraźne czarno białe obrazy po czym zasypiam . Następnie budzę się sparaliżowany ale po kilku chwilach to mija , choć można się nieźle wystraszyć .
Jestem mężczyzną i mam 17 , no niedługo 18 lat .

Odnośnik do komentarza
Gość samotna sylwia

opisz mi dokładnie to z tymi mysilami ja jestem sylwia 18 lat sprubuje CI POMUC JAK CHCESZ BO JA MIAŁAM PODOBNIE ALBO MI SIĘ TAK TYLKO WYDAJE OPISZ DOKŁADNIEJ A TE MYSILI TO CO KTOŚ CI Nasyła masz nATŁOK MYSILI CZY W TYCH MYSILACH KTOŚ CI COŚ KAŻE ROBIĆ TO WARZNE MOŻE WIEM CO CI JEST

Odnośnik do komentarza
Gość nanana12

masz na myśli , te 'myśli przed snem' ? jeśli tak to są one jakby z góry narzucane a ja ich nie chce , poprostu nad nimi nie panuje ale to tylko chwila i zasypiam . Zdarza mi się to bardzo rzadko może z raz na miesiąc więc nie jest źle .
Na co dzień czuję tylko pustkę i czuję się jak niepasujący element

Odnośnik do komentarza
Gość SAMOTNA SYLWIA

JA TO MAM TAK ŻE MNIE NACHODZĄ JAKIES DZIWNE MYSILI KTÓRE NIE SĄ MOJE SĄ Z ZEWNATRZ KARZĄ MI MUWIĆ ROBIĆ JAKIEŚ GŁUPOTY A W NOCY JAK IDE SPAC MAM REALISTYCZNE PÓŁ SNY NA JAWIE DZISAJ BYŁAM SAMA W DOMU I NAGLE POCZUŁAM JAK MNIE COŚ OBMACUJE SPAŁAM WTEDY TO BYŁO PRZEZ SEN NIERAZ NIE MOGE OTWORZYĆ OCZU W TYM PÓŁ SINIE
PARALIZ TERZ SIĘ ZDARZYŁ TO BYŁO PRZED TYGODNIEM CHORUJE NA SCHIZOFRENIE OD 3 LAT ALE TY MOŻE NIE ALE LEPIEJ WYBIERZ SIĘ DO TEGO PSYCHOLOGA ZEBY NIE BYŁO GOZEJ JA JESZCZE OPRUCZ TEGO MAM RUZNE INNE MANIE

Odnośnik do komentarza
Gość SAMOTNA SYLWIA

TERZ CHODZIŁAM PO LESIE W NOCY ALE NIE CHCE CIE MARTWICI ANI ZŁOSCIC ALE TO U MNIE BYŁ POCZĄTEK CHOROBY A TAK WOGULE TO MOZEMY SOBIE TROCHE POPISAC NA JAKIEŚ PRZYJEMNE TEMATY MASZ OCHOTE ODPISZ PROSZE CHYBA RZE CIE PRZERARZA MOJA CHOROBA I SPUSICISZ MNIE W KANAŁ BO CIĘ WKURZYŁAM ODPISZ PROSZ JA MAM CZS DLA CIEBIE :-)

Odnośnik do komentarza
Gość nanana12

ja myślę , ze te paraliże to raczej narkolepsja , chciałbym dostać dobre prochy na euforie i cieszyć się życiem .
Nic mnie w tobie nie przeraża ale jestem raczej typem samotnika i nie mam w zwyczaju dzielić się sobą , nie miej mi za złe

Odnośnik do komentarza
Gość SAMOTNA SYLWIA

WIERZ CO CI NAPISZE COŚ CIEKAWEGO WIESZ JA MIAŁAM KIEDYŚ STRASZNE ATAKI EUFORI BUJAŁAM W OBŁOKACH CAŁY DZIEŃ TO DZIAŁANIE TAKIEGO PSYCHOTROPA HYDROKZYCYNY I KAWY SUPER BYŁO W TEDY TO BYŁO ZIMOM CHODZIŁAM TAK SOBIE W KUŁKO I BUJAŁAM W OBŁOKach a i jeszcze dobra muza by się do tego przydała napisze ci coś jeszcze jutro na temat eufori jutro o 900 bedziesz

Odnośnik do komentarza
Gość nanana12

Bo mnie denerwujesz , piszesz ciągle dużymi literami , robisz błędy nwm czy celowo czy to objawy Twojej choroby . Niby dlaczego miałbym przerazić się czymś co mnie nie dotyczy ?
Dlaczego miałbym odpowiedzieć na pytanie jaki zespół muzyczny lubie ? przeważnie i tak każdy skwituje , że o gustach się nie dyskutuje. Nic do Ciebie nie mam , życzę Ci powodzenia i wgl , ale czekam tylko na odpowiedź jakiegoś specjalisty choć w sumie nie wiem co mi tu można poradzić .

Odnośnik do komentarza
Gość samotna sylwia

a przecierz przypomniało mi się jest taka specyjalna metoda wchodzenie w stan kocherencji stan szczęsicia wejdzi sobje na rozwojowca .pl na yutube i tam znajdziesz metody co ty na to a może wejdzi teraz i napisz czy ci dobrze doradziłam lubje pomagać i tobie kurcze też zamierzam pomuc

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Nanana12 poczucie odrealnienia, duże pobudzenie nerwowe, problemy z koncentracją uwagi, natrętne myśli mogą sugerować między innymi zaburzenie nerwicowe, jednak wiarygodna diagnoza przez internet nie jest możliwa. Czego najczęściej dotyczą te myśli przed snem? Jak długo już trwa ten stan - czy kiedyś było inaczej?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość nanana12

Myśli przed snem czasem są to jakieś cytaty słów które gdzieś tam usłyszałem lub takie , które podpowiadają mi żeby coś zniszczyć , zemścić się na wszystkich , którzy kiedykolwiek cokolwiek złego mi wyrządzili . To nie dzieje się codziennie , choć zemścić się mam ochotę 24/ 7 . Czy kiedyś było inaczej ? raczej nie , zawsze czułem się inny , tyle , że wtedy sobie płakałem a teraz robię inne rzeczy . Rzadko choć zdarza mi się przystosować do innych ludzi i rozmawiać z nimi , spędzać czas itd. Moja samoocena wygląda tak , że raz jestem dla siebie śmieciem a raz to inni są niczym a ja królem świata .

Odnośnik do komentarza

Witam,
Jeśli derealizacja jest tak bardzo nasilona, że uniemożliwia Ci codzienne funkcjonowanie i sam sobie z nią nie radzisz, to powinieneś skorzystać z pomocy specjalisty (psychiatry lub psychologa).
Poza tym, dzięki takiej wizycie uzyskasz pewną i wiarygodną diagnozę. Myślę, że to wszystko, co się teraz z Tobą dzieje ma związek z nękaniem w przeszłości, dlatego warto byłoby to przepracować.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość nanana12

W pobliżu nie mam żadnych ośrodków , gabinetów specjalizujących się w takiej kategorii , jedynie jakaś tam poradnia . Ile się buli za te spotkania z psychologiem/psychiatrą ?
Chyba pójdę w stronę używek co by się jakoś wspomagać .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...