Skocz do zawartości
Forum

Kryzys wieku średniego u ojca


Gość 23Dominika

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 23Dominika

Mam 23 lata mój tato ma 48 i obserwuje u niego typowe objawy kryzysu wieku średniego. Zachowuje się dziwnie, zaczął dbać o siebie, kupować markowe ciuchy w kolorach dla niego co najmniej dziwnych ( np łosiowa koszula), ostrzygł się na młodzieżowo, kupił motor (sic!) i stwierdził że będzie jeździł ( choć zawsze twierdził, że to dawcy). Ostatnio siedząc na portalu zauważyłam, że mój do tej pory stateczny tato ma konto i komentuje zdjecia dziewczyn w moim wieku (fuck!).
Tata jest sam, mama zmarła dawno temu. Do tej pory był spokojnym, statecznym Panem w średnim wieku a teraz to ja własnego ojca nie poznaję. Co robić?

Odnośnik do komentarza

Może to nie kryzys tylko druga młodość? A może czuje się samotny i chce poznac osobe, kobietę, która spędzi z nim trochę czasu. Może chciałby młodą partnerkę, dlatego też się odmładza. Może i faktycznie trochę to szokuje, nas, Ciebie, ale dla niego to jest ok i uważa, że przez to jest fajny i ma większe szanse na nowa miłość. Takie zachowanie zdarza się dość czesto własnie gdy umrze bliska osoba itp. przeszedł okres żałoby i chciałby wrócic do życia i w ten sposób wydaje mu się, że jest to dobra droga. Nie panikuj, te emocje troche mu opadną. Nie jest starym mężczyzną, ma prawo jeszcze trochę poszaleć. Myślę, że jak będziesz nastawiona na anty to może się buntować, dlatego lepiej przymykaj na to oko, ale rozmawiaj z nim co jest ok co nie ok, aby wiedział, że chcesz mu pomóc, a nie odciągać od tego, co chciałby jeszcze przeżyć.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Kryzys wieku średniego pojawia się częściej u mężczyzn, którzy stracili ukochaną osobę - tak jak Twój tata. Wynika on z uświadomienia sobie upływu czasu. Pojawia się wtedy chęć nadrobienia czasu, zrobienia tego wszystkiego, czego nie zrobiło się w przeszłości. Z kolei szukanie zainteresowania u młodszych kobiet, jest potwierdzeniem atrakcyjności oraz tego, że jeszcze się nie zestarzał.
Nie wyśmiewaj taty za jego zachowanie i zmianę wyglądu, gdyż w ten sposób obniżysz jego poczuciem własnej wartości i możesz nasilić jego pewne zachowania. Uzbrój się w cierpliwość i po prostu przeczekaj ten okres.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...