Skocz do zawartości
Forum

Podejrzenie nerwicy natręctw


Gość madzia1212

Rekomendowane odpowiedzi

Gość madzia1212

witam!
od pewnego czsu nie pokoi mnie moje zachowanie. Czesto mam jakies dziwne mysli np ze jak czegos nie zrobie to cos mi sie zlego stanie. Kazdego ranka gdy wstaje boje sie isc na uczelnie mam jakies leki ze cos mi nie uda. podczas rozmowy z kims obcym rowniez bardzo sie stresuje. gdy rano wychodze z domu musze wszystko kilkakrotnie sprawdzac ostatnio gdy wyszlam na uczelnie i bylam juz na zajeciach to przypomnialo mi sie ze gazu nie wylaczylam i musial wyjsc w trakcie zajec by zajechac do domu i sprawdzic czy wylaczylam i okazoalo sie ze gaz byl wylaczony. bardzo czesto wracam sie do domu bo mi sie wydaje ze czegos nie zrobilam rowniez torebke przeszukuje wielokrotnie czy wszysko mam. tak wogole to boje sie kazdego nowego dnia kiedys mialam dobre kontakty ze znajomymi a teraz jakos nie moge nawiazac z nikim blizszego kontaktu, podxczas rozmowy ze znajomymi boje sie ze cos zle powiem wiec wole wogule nie udzielac glosu. czytalam ostatnio o nerwicy natrectw czy to moze byc to? dodam ze mam 21lat i nie mam latwo w zyciu ciagle mam jakies problemy i nerwowe sytuacje prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza

Czy masz na pewno nerwicę natręctw to moze ocenić tylko psychiatra albo psycholog po dokładnej analizie dlatego powinnaś skorzystać z pomocy specjalisty i podjąć odpowiednią terapię.Bardzo dobre rezultaty daje terapia behawioralna.Czym wcześniej zdecydujesz się na leczenie tym większa szansa na wyleczenie.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Nawracające i uporczywe czynności oraz myśli, towarzyszący im lęk, że może wydarzyć się coś złego mogą sugerować zaburzenie nerwicowe. Jednak stawianie diagnozy przez internet byłoby nadużyciem z mojej strony.
Powinnaś skonsultować się z psychologiem, który przeprowadzi dokładny wywiad. W między czasie postaraj się rozładowywać napięcie nerwowe, które gromadzisz co dnia. Pomocne mogą być ćwiczenia relaksacyjne oraz sport.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...