Skocz do zawartości
Forum

Jak zaakceptować własną osobę?


Gość Indenivy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Indenivy

Witam, mam problem z samoakceptacją, bo po prostu ciągle myślę, że jestem do niczego i zdaję sobie sprawę, że każdy jest lepszy, nie potrafię zaakceptować własnego ja. Mogę zdawać sobie sprawę z przyczyn i następstw, ale nic z tym nie potrafię zrobić. Ciągle myślę jak być kimś, takim kimś jakbym chciał być, lecz nic z tego nie wynika.

Obecnie jestem na etapie poprawiania zewnętrznej powłoki, czyli zadbałem w jakiś sposób o twarz, staram się dopracować fryzurę. Teraz muszę utrzymać twarz w jak najlepszym stanie, bo to mój wizerunek, ale jest ciężko. Od tego tygodnia postanowiłem zlikwidować "wory" pod oczami, ale nie wiem jak, więc wy może wiecie? A prócz tego odwołuję się jeszcze do tytułowego pytania (jeśli nie zostanie zmienione).

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Jest wiele ćwiczeń na podniesienie samooceny. Oprócz tego, które zaproponowała Przedmówczyni spróbuj ćwiczenia "Dzbany". Narysuj na kartce 6 dzbanów. Każdy z nich podpisz nazwą cechy osobowości lub innej, która jest dla Ciebie ważna. Następnie zamaluj dzbany do tego poziomu, w jakim (według siebie) posiadasz daną cechę. Kolejnym krokiem niech będzie wypisanie w punktach czynności, które mógłbyś wykonać, aby dzbany były pełne (osiągnąłbyś pełne nasilenie pożądanych przez siebie cech).
Poza tym zmień swoje myślenie: unikaj tak zwanych dużych kwantyfikatorów (zawsze, nigdy, każdy itp), w każdym niepowodzeniu dopatruj się pozytywów i traktuj siebie jak najlepszego przyjaciela.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...