Skocz do zawartości
Forum

Zajadanie problemów


Gość malyproblem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość malyproblem

Witajcie forumowicze.
Moje życie różnie przebiega - raz na wozie, raz pod wozem, wiadomo. Mam nadwagę - parenaście kilo. Chcę schudnąć, robię parę rzeczy w tym kierunku - w miarę możliwości ćwiczę, odmawiam sobie wielu niezdrowych posiłków. Ale jak dopadnie mnie stres bądź samotność to muszę zjeść coś słodkiego. To jest silniejsze ode mnie. Czasem potrafię się w nocy obudzić i praktycznie będąc "nieprzytomną" zjeść jakiegoś batonika czy czekoladę.
Staram się nie kupować takich rzeczy, ale czasem coś dostanę w prezencie, czasem niestety sama kupię - ale tylko po to, żeby poczęstować gości lub zjeść "kostkę". A jak to się kończy-opisałam powyżej.
Co mam zrobić?

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Bardzo często się zdarza, że "topimy" swoje smutki i łagodzimy stres poprzez słodycze. Jest to często spowodowane dzieciństwem - rodzice zwykle pocieszają swoje dzieci właśnie za ich pomocą. Dlatego kojarzą nam się one z bezpieczeństwem i ciepłem.
Tak jak napisała Przedmówczyni - postaraj się znaleźć jakiś inny sposób, dzięki któremu ograniczysz napięcie nerwowe i w naturalny sposób dostarczysz sobie endorfin. Spróbuj aktywności fizycznej oraz ćwiczeń relaksacyjnych.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...