Skocz do zawartości
Forum

Zmiany nastrojów a psychoza maniakalno-depresyjna


Gość Marylu19

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marylu19

Witam! Mam pytanie. Mój ojciec był chory na psychozę maniakalno-depresyjną, mama była często w depresji. Od strony ojca dziadek również był chory psychicznie, tak jak jego siostra i jej dwie córki. Od dwóch lat mam depresję, jednak od chyba 8 miesięcy zauważyłam u siebie zmiany nastroju, np raz jestem wiecznie smutna, przygnębiona, mam myśli samobójcze, nie mogę spać czasami nawet 3 doby, prawie nie jem i nic mnie nie interesuje (rodzina, seks, narzeczony, znajomi itp). Potem to mija i dostaję takiego jakby "kopa" tzn mogę sprzątać dom od rana do nocy, czyścić podłogi szczoteczką do zębów bo wszędzie widzę bród, ciągle się śmieję, a jak np narzeczony zwraca mi uwagę na moje zachowanie to staję się agresywna - wyzywam go od najgorszych i zdarzyło się, że rzuciłam się na niego z pięściami. Boję się, nie chce skrzywdzić jego, ani siebie. Czy ktoś może mi powiedzieć, czy mogę cierpieć na to co mój ojciec? Czytałam gdzieś, że wiek ojca podczas zapłodnienia matki ma znaczenie (jeśli nie to wybaczcie), mój ojciec miał wtedy 48 lat. Proszę o rady, bo zaczynam się bać. Pozdrawiam, Marianna.

Odnośnik do komentarza
Gość Marylu19

Stan depresyjny mam od kilku dni do tygodnia, potem następuje ten czas kiedy mam w sobie mnóstwo energii, ale on trwa dzień do trzech. Leczyłam się na depresję rok temu, bo rodzina mi zagroziła, że jak nie pójdę do psychiatry to mnie wyślą na leczenie w zakładzie zamkniętym. Brałam Seronil i Asentrę, ale nic mi nie dały.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Marylu przy zaburzeniach afektywnych dwubiegunowych, stan depresyjny utrzymuje się średnio sześć miesięcy, potem następuje okres bezobjawowy, stabilności, a następnie stan maniakalny, który szacunkowo trwa około czterech miesięcy.
Może warto byłoby porozmawiać z psychologiem? Jeśli leki były dla Ciebie nieskuteczne, może warto byłoby podjąć psychoterapię?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Marylu19

Mój tata cierpiał na tą chorobę i pamiętam, że u niego nastrój zmieniał się praktycznie z minuty na minutę, a czas podczas którego znajdował się w depresji lub w manii trwał krócej, niż ten, który Pani podaje. Jednego dnia mógł być całkowicie załamany, a drugiego tryskał energią itp. Zamierzam iść do psychiatry z moim problemem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...