Skocz do zawartości
Forum

Depresja u nastolatka


laaw

Rekomendowane odpowiedzi

Mój syn ma 16 lat. Od 3 lat leczy się u psychiatry - rozpoznanie: fobia szkolna. Przyjmuje setaloft 2 tabletki dziennie. W tej chwili przestał w ogóle wstawać z łóżka, ciągle źle się czuje, boli go głowa, jest mu cały czas zimno. Od miesiąca nie chodzi do szkoły. Przed samymi świętami miał próbe samobójczą-połknął kilkanaście tabletek: setaloft, ibuprom, neopersen. Ma skierowanie do szpitala psychiatrycznego, ale jest w kolejce oczekujących, bo nie ma miejsc. Nie wiem co robić. Próbóję go z tego wyrwać, każę mu wstawać z łóżka, wymyślam mu zajęcia, ale on ciągle się pokłada i leży z głową zakrytą kocem. Nie chce wyjśc z domu, a nawet z pokoju, nie chce oglądac TV. Do jedzenia muszę go zmuszać. Potrzebuję pomocy i rady.

Odnośnik do komentarza
Gość dzieciak26

Witam, nie jestem ekspertem z psychiatrii czy psychologii, ale wydaje mi sie ze problemem jest to ze siedzi w domu, niech go pani wyciagnie na wycieczke na spacer do kina to co lubi robic, nie weim dokladnie czym jest fobia szkolna ale domniemywam ze zle sie czuje w szkole. Moze ma jakis kolegow przyjaciol znajomych, na widok ktorych sie ucieszy. Ja w takich sytuacjach nigdy nie lubielem jak ktos mnie uszczesliwial na sile ale wiem tez, ze to jedyne co mi pomagalo w dolku. Pozatym 16 lat to okres wielkiego buntu szukania pierwszych milosci moze tu gdzies jest problem moze mu sie wydaje ze zle wyglada i nikogo nie wyrwie. Niech mu pani wbije do glowy ze jest najpiekniejszym i najlepszym facetem w okolicy, faceci sie do tego nie przyznaja ale to lubia. Pozdrawiam i zycze Pani synowi szybkiego powrotu do normalnego zycia

Odnośnik do komentarza

Sama nic nie zrobisz.Szukaj pomocy w innych szpitalach.Przecïeż nie ma rejonizacji.Syn miał próbę samobójczą jak to stało że ni było miejsce a w szpitalu.!Nie zwlekaj ani minuty,tak jak wcześniej napisałam za wszelką cenę umieść syna w szpitalu,Musi!znależć się miejsce dla Twojego syna.Jest to szczególna sytuacja do hospitalizacji.Działaj.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Tak jak napisała Ehh - przede wszystkim postaraj się o jak najszybszą hospitalizację syna. W między czasie warto byłoby, żeby Twój syn porozmawiał z psychologiem. Czy Twój syn uczęszczał na psychoterapię? Jeśli nie, uważam, że warto byłoby się o nią postarać - czasami sama farmakoterapia nie jest wystarczająca, aby powrócić do zdrowia.
Poza tym wspieraj go, daj mu odczuwać, że jest potrzebny. Proponuj mu aktywność jaką kiedyś lubił - ale nie zmuszaj go do niczego na siłę.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Mam podobny problem, choć skala jest inna. Syn lat 14 bardzo depresyjnie się zachowuje. Nie ma ochoty na żadną aktywność, dużo śpi, stracił apetyt... Ten stan się utrzymuje, dlatego szukam kogoś, kto pomoże w zdgianozowaniu i poprowadzi terapię syna. Czy ktoś z Was korzystał może z usług poradni Help Kids https://www.helpkids.pl/psycholog-dla-mlodziezy/? Mieszkamy na Mokotowie, więc chętnie skorzystałabym z poradni, która mieści się niedaleko. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...