Skocz do zawartości
Forum

Jak wzmocnić swoją psychikę?


Gość cudowna

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wzmocnić swoją psychikę ? Chciałabym prosić o odpowiedź jakiegoś psychologa ponieważ od urodzenia jestem antyseksualna i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwa i NIEchciałabym tego zmieniać tylko niestety innym to przeszkadza i znęcają się nade mną i zmusząją mnie do seksu i rodzenia dzieci. A ja niestety jestem bardzo słaba psychiczne i nie potrafię stawić czoła tym wszystkim ludziom i wszystkim bardzo przejmuję się.
Jak wzmocnić swoją psychikę i niezwracać uwagi na to co mówią inni ?
Inni ludzie do takiego stopnia znęcaja sie nade mną że nawet moja dentystka która zna mnie od urodzenia powiedziała że chyba brak mi faceta seksu dzieci-ponieważ rozpłakałam się bo jak rozwiercała i plombowała zęba to bardzo bolało więc popłakałam się.
Ja naprawde NIEchcę uprawiać seksu i NEchcę mieć dzieci. Czy NIEuprawianie seksu jest złe i karalne ? Naprawdę dzieci i seks NIE są mi potrzebna do szczęścia. Moje marzenie-ubezpłodnić się.
Ze względu że nie chciałam kochać się zgwałcono mnie.
I przypominam że antyseksualizm jest od urodzenia nigdy nie czułam i nie czuję potrzeby uprawiania seksu i jestem bardzo szczęśliwa z tego powodu i naprawdę NIEchcę uprawiać seksu i NIEchcę mieć dzieci - NIGDY, ZERO DZIECI ZERO SEKSU.
Ale jak nauczyć się bycia silniejszą psychicznie i niezwracać uwagi na to co mówią inni ? Dodam że NIEzamierzam zmieniać swojej orientacji seksualnej.
JAK NAUCZYĆ SIĘ BYCIA SOBĄ I NIEZWRACAĆ UWAGI NA TO CO MÓWIĄ INNI ? Czy psycholog lub psychiatra mogliby mi pomóc ? JA NIECHCĘ ZMIENIAĆ SIEBIE I SWOJEJ ORIENTACJI SEKSUALNEJ. Skoro istnieją lesbijki, geje to mogą być antyseksualni - prawda.

Odnośnik do komentarza

O co ci chodzi? to nie uprawiaj seksu i nie ródź dzieci. Czytałam już wiele twoim postów i jesteś jakaś dziwna. Masz coś w sobie widocznie takiego, że każdy ma coś do Twojej osoby. Rodzina, lekarze i inni.
Ciekawe co? To pewnie będzie wiedział psycholog, tak idź do niego, mu się wygadasz i wzmocnisz się. Ale chyba już u niego byłaś? Po gwałcie.
A w ogóle to niewłaściwe jest określenie, że zostałaś zgwałcona właśnie dlatego, że nie chcesz uprawiać seksu. Jedno nie ma nic do drugigo ( o ile sprawwcą był ktoś nieznany. Gorzej jak ktoś znany, który chciał Ci pokazać że może jednka lubisz)- ale nie piszmy o tym nie chce wnikac w to i bardzo mi przykro, ze Ciebie to spotkało.
Jednak żecie toczy sie dalej.
Może zmień środowisko, wyprowadź się gdzieś, gdzie nikt Cię nie zna i nie bedzie Cię oceniać.
A u stomatologa weź znieczulenie ;)

Odnośnik do komentarza

Bardzo chciałabym wyprowadzić się ale nie mam jak bo nawet nie mam pieniędzy i nie mam gdzie. Pomimo że ciągle szukam pracy nie mogę znaleźć.
A jeżeli chodzi o stomatologa to nie chciała dać mi znieczulenia pomimo że prosiłam. A i tak całą wizytę płaczę.
No i jak wzmocnić swoją psychikę ?

Odnośnik do komentarza
Gość dsgsfgsgsds

rany, jaka masakra...:(
Poszukaj psychologa a w necie jest kilka telefonów zaufania, gdzie można pogadać z życzliwym czlowiekiem.
Czy ty masz takiego choć jednego w swoim otoczeniu?
Chyba nie :(
Możesz tu pisać, ludzie tu są raczej życzliwi. Możesz poszukać terapii grupowej z NFZ i indywidualnej. To pomaga, bo tam cię nie będą atakować.
A dentystka to niech cię w ...pocałuje z takimi tekstami.

Odnośnik do komentarza

Jak pokonać strach i lęk przed wizytą u urologa ?
Pytam bo niestety muszę tam iść bo mam problemy z oddawaniem moczu.
A lęk bierze się stąd że poprzedni bardzo mnie skrzywdził i powiedział małych dziewczynek nie bada że dzieci i kobiet wogóle nie bada.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Cudowna, czujesz bardzo dużo lęku, jesteś nadwrażliwa na bodźce dotykowe, bardzo przejmujesz się opinią innych ludzi. To może świadczyć o zaburzeniu nerwicowym. Jednak wiarygodna diagnoza przez internet nie jest możliwa, dlatego skonsultuj się z psychologiem. Taka wizyta pomoże Ci również lepiej reagować na krytykę innych.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość dsgsfgsgsds

zachowanie stomatologa było nieprofesjonalne.
Za znieczulenie się płaci(albo i nie). Skoro nie dała znieczulenie, nie siadałbym na fotel. Skoro już siadłam a pani skomentowała, poczekałabym do końca i na koniec powiedziała pani "na pani miejscu martwiłabym się bardziej o swoje życie seksualne, a pani uwaga byłą nie na miejscu".

Pewnie babę bolały plecy to sobie odreagowała (dentyści mają z tym ciągle problem, więc obstawiam, że ona nawet nie może często leżeć jak kłoda podczas seksu, bo raz że ją bolą plecy a dwa-społeczeństwo biednieje i wcale nie wszyscy dentyści tak super teraz zarabiają).

Poza tym, jak po człowieku widać, że znerwicowany, to się każda franca przyczepi (na pochyłe drzewo kozy skaczą).
Lekarze ogólnie miewają syndrom Boga("co to ja jestem, patrzcie i bijcie pokłony") a jak jeszcze się trafi franca, niedopchnięta za przeproszeniem to już masakra.

Proszę moderatora o niekasowanie w miarę możliwości mojego wpisu.

Odnośnik do komentarza

Praktycznie wszyscy zmuszają mnie do seksu i dzieci. Szczególnie rodzina, przyjaciele moi i moich rodziców. Najbardziej znęca się nade mną strasza siostra ponieważ ona już w moim wieku(21 lat) miała męża i dzieci - i dlatego że ona miała to ja też mam mieć. Ona chłopaka miała już mając 14 lat i już w tym wieku rozpoczęła współżyć. Więc według niej ja jestem jakaś dziwna bo niewspółżyję. Ale ja NIEchcę NIGDY NIEchcę wspołżyć ani tym bardziej mieć dzieci.

Odnośnik do komentarza
Gość Bezsenna123

Witam! Współczuję ci z powodu tego wszystkiego. Osobiśćie nigdy nie zetknełam się z podobną sytułacją więc nie wiem co czujesz. Ale pewnie jest ci bardzo ciężko. Nikt nie ma cię prawa zmuszać do uprawiania stosunku seksualnego. To jest twoje życie,i to ty decydujesz o tym czy chcesz uprawiać stosunek seksualny. Uważam że powinnaś udać się do psychologa,wygadać się szczerze jakieś zaufanej osobie. Napewno ci to pomoże. Dotyk może sprawiać ci ból dlatego że zostałaś wykorzystana seksualnie. Nie musi to wcale oznaczać żadnej choroby. Moim zdaniem potrzebujesz poprostu zaufanej osoby która będzie ci wspierać i zawsze cię wysłucha. Jeśli chcesz się komuś wygadać są też telefony zaufania. Nie powinnaś zwracać uwagi na to co mówią inni,to twoje życie zrobisz z nim co zechcesz. Pozdrawiam i życzę powodzenia;)

Odnośnik do komentarza

A co mam zrobić gdy siostra wciska mi swoje dzieci żebym niańczyła je jak ja NIEnawidzę dzieci i ona na dodatek wie o tym.
I wszyscy nawet sąsiedzi pytają dlaczego nie mam dzieci. Szczególnie znęca się nade mną rodzina szczególnie siostra z mężem.

Odnośnik do komentarza
Gość Bezsenna123

Witam ponownie! Możesz jej poprostu powiedzieć że nie chcesz opiekować się jej dziećmi. Nie ma prawa zmuszać cię do tego abyś spędzała czas z jej dziećmi. Pamiętaj że tylko Ty decydujesz o swoim życiu. A sąsiadą poprostu powiedz że niech się nie wtrocają w twoje sprawy,i niech się nie interesują tym czy Ty masz dzieći czy nie. A rodziana nie ma prawa cię do niczego zmuszać. Może powinnaś wyprowadzić się od rodziny,i zamieszkać gdzie indziej?

Odnośnik do komentarza

Bardzo chętnie wyprowadziłabym się ale nie mam gdzie i za co - nie pracuję więc jestem skazana na to aby mieszkać z rodzicami i oni muszą łożyć na moją naukę bo nadal uczę się. Dodam że szukam pracy ale jakoś nie mam a po drugie jest takie duże bezrobocie że nawet tata ledwo wychodzi i nie ma nawet najniższej krajowej. Chciałam pracować nawet jako sprzątaczka ale nikt nie chciał mnie przyjąć mówili że już mają swoje sprzątaczki.
A jeżeli chodzi o siostrę to mowiłam jej że nie chcę jej dzieci ale ona i rodzice i tak mi wciskają je i mówią żebym uczyła się jak wychowywac dzieci bo co jak będę miała własne. Co prawda mówiłam że nie chcę dzieci i że niezamierzam mieć ale oni i tak swoje. I tak niepotrafię załżyć dziecku bucików ani ubrań. A po drugie dzieci mojej siostry mają ADHD.
I nie chcę takiego życia jak moja siostra. Wolałabym życie mojej kuzynki - ona jest piękna bogata i wolna i nikt jej nie mówi o dzieciach, podróżuje po całym świecie.

Odnośnik do komentarza
Gość Obecnie silna kobieta

Czytając twoje wypowiedzi - to sama z własnego doświadczenia - jak inni Ci trują, że masz mieć dzieci to grzecznie ich wysłuchaj i nic nie mów cokolwiek przeciwnego, bo wtedy szybciej skończą a Ty nie psujesz sobie relacji, bo wiesz że są one Ci potrzebne bo nie jesteś na tyle niezależna finansowo. Polecam Ci znaleźć książki - jak wzmocnić swoje poczucie własnej wartości i pewności siebie - bo tego nie masz bo uzależniasz się od opinii innych ludzi. Jak nie masz pracy to chodź do biblioteki - wtedy nie będziesz w domu a to nic nie kosztuje. Jest sporo książek terapeutycznych z nurtu poznawczo-behawioralnego. Zainwestujesz w siebie a przy okazji nie będzie Cięw domu. Co do dentystki to bym ją zmieniłą - bo ma wykonać dobrze swoją pracę a nie rzucać komentarzami. Chodzę do dentysty na NFZ i jestem zachwycona obsługą. Tak się zdarza. Polecam kanał na yt - Selfmastery. Co do psychologa to musisz mieć skierowanie od lekarza rodzinnego. Potem może dostaniesz terapię z nfz. Bardzo Ci współczuję co do sytuacji seksualnej - zostałam zmuszona do seksu przez mojego ex chłopaka.... Widzę, że to odbiło na Tobie piętno.  Z tego powodu powinnaś mieć terapie z nfz. Co do silnej psychiki to też zależy od jedzenia - czy jesz regularnie, wysypiasz się czy jesteś dosyć aktywna. Polecam na nfz zbadać sobie krew, żelazo bo z tego powodu też możesz być taka zmęczona i słaba psychicznie. Są różnego rodzaju tanie zioła jak np. dziurawiec na depresje (pije się go tylko wieczorem), waleriana. Życzę powodzenia i zdrowia! 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...