Skocz do zawartości
Forum

Uzależnienie psychiczne od alkoholu


Gość tiramisu

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mój mąż przez długi czas szukał okaji do picia, opanował sie w koncu i poszedł na terapie, gdzie stwierdzono, że nie jest uzależniony fizycznie, lecz psychicznie. On przestał pić, abstynencjas trwa trzy miesiace, choc czasem zdarza mu sie wieczorem wypic jedno piwko, jednak nie jest to codziennosc. Moje pytanie brzmi: czy uzaleznienie psychiczne mija czy jest do konca życia? Czy nawrót do czestszego picia moze powrócic czy raczej nie musi? To samo dotyczy marihuany. Prosze o odp., dziekuję.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za odpowiedzi... On mówił mi, że jego terapeutka stwierdziła u niego uzależnienie psychiczne, które nie jest groźne jak fizyczne, czy jest sie czym tak bardzo martwić? Czy grożą mu stany lękowe lub jakieś ataki agresji? Sama nie wiem, czego mogę się po nim spodziewac i prawdę mówiąc czy w ogóle z nim zostać, skoro ujawnił sie taki problem. Boję sie o psychikę dzieci, gdyż wtedy, kiedy pił często i dużo... dochodziło do niemiłych ataków agresji z jego strony pod moim adresem, co widziały niestety dzieci. Tak więc chęci do utrzymania tego zwiazku już mi opadły. Mimo, ze jest znośny na co dzień, bywa też nerwowy, impulsywny, do tego to zagadkowe uzależnienie psychiczne, które podobno opanował. Nie wiem, jak postąpić w tej sytuacji, a nie chciałabym wyjsć na egoistkę. Dużo przeszłam przez niego i teraz widząc, że ja chcę odejsć, on zmenił swoje zachowanie, choć ja czuję, że mi już kompletnie nie zależy... Mam do niego duży żal i uraz do niego. Nie mam pojęcia, czy kiedykolwiek on minie. Nawet gdy jest spokój w domu i miłe sytuacje, huczą mi w głowie wypowiedziane przez niego niegdyś słowa okrutne, wyzwiska. Nie wiem, czy kiedykolwiek uda mi się o nich zapomnieć będac z nim. No właśnie, to kolejny problem: czy to możliwe, że po sytuacjach z agresją, wyzwiskami, upokarzaniem, podejrzliwością, groźbami..., uda mi sie jednak o tym zapomniec dla dobra dzieci i brnać w tym zwiazku do przodu? Jak na razie czuje tylko złość i żal gdy go widzę. Czy uda mi sie z tego wyjsc? Jesli nie przy nim to moze będac sama... Sama już nie wiem, co zrobić.

Odnośnik do komentarza
Gość supermenka

ja mam problem z piciem piwa codziennie,rozwiodlam sie 4 lata temu i na poczatku cieszylam sie nowa sytuacja -wierzylam ze znajde lepsza prace ,umowi sie ze mna kolega z silowni,ale mimo moich wysilkow moje zycie sie nie odmienilo,wiem ze piwo niczego nie zmieni ale ja mam 41 lat nie mielismy z mezem dzieci,on poznal dziewczyne z ktora jest od czasu naszego rozwodu-to mnie tez dobija

Odnośnik do komentarza

Witam,
Uzależnienie psychiczne najczęściej jest definiowane jako silna potrzeba spożywania określonej substancji. Charakteryzuje się uczuciem braku i dyskomfortu, obsesyjnym poszukiwaniem alkoholu oraz samooszukiwaniem się.
Pytasz, czy Twoja złość na męża kiedyś minie. Zastanów się czy nie warto skorzystać z grupy wsparcia - wtedy mogłabyś porównać doświadczenia i uzyskać zrozumienie.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość supermenka

czy ma pani na mysli spotkania AA,bo jesli tak ja nie bede mogla zrealizowac takiego planu ,gdyz moj kolega z pracy wlasnie chodzi na takie spotkania,bo jest alkoholokiem bylym-a on jest nieobliczalny,gdyby mnie spotkal to,,,o jezu,, mialabym przewalone w pracy,a innych grup wsparcia nie ma w moim malym miescie niestety

Odnośnik do komentarza
Gość Maniek1918

Alkohol był, jest i będzie. Każda mądra głowa na tym świecie spoźywała alkohol i dlatego też czytamy powieści nowele i opowiadania chociażby pisarzy. Ja powiem tak jak mądra kobieta to nie pozwoli na spożywanie alkoholu w swój domu mężowi lub partnerowi który nie ma też swojch trosk. Czemu człowiek pije.... Bo ma problem. Pogadaj ie z chłopcami. Proste!

Odnośnik do komentarza

Może po prostu mąż nie chce już chodzić do terapeuty? Ktoś wspominał o klinice Psychomedic i wiem, że u nich można skorzystać z terapii online albo z wizyty domowej. Może taka opcja go przekona? Wiem, że wiele osób z tego korzysta i chwalą sobie taką opcję.

Odnośnik do komentarza

Dziś niestety choroba alkoholowa pozostaje wciąż nierozwiązanym problemem. Wiele jest przyczyn, z których rodzą się problemy takie jak uzależnienie od alkoholu. Jest to choroba, którą niezwykle trudno zwalczyć. Dziś każdy uzależniony ma szansę skorzystać z Ośrodka chociażby ośrodek Wiosenna oraz usług wielu terapeutów, którzy zajmują się rozwiązaniem problemu, który stanowi podłoże naszego uzależnienia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...