Skocz do zawartości
Forum

Bezsenność po rozstaniu się z chłopakiem


Gość Wiolek Wu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wiolek Wu

Witam, mam problem z uśnięciem.. Mam lat 18 i nigdy wcześniej nie miałam z tym problemu, kiedy tylko znajdowałam się już w łóżku, od razu zasypiałam, nawet żadnego filmu do końca obejrzeć nie mogłam! Teraz kiedy kładę się powiedzmy o godzinie 23:00 to zasypiam dopiero po 4 nad ranem, budzę się o 15 w południe, czasami zdarzy mi się obudzić wcześniej.. Strasznie jest to dla mnie męczące. Nie wiem co może być tego przyczyną, mam sporo problemów, rozstałam się z moim chłopakiem, którego sama nie wiem czy kocham, jestem skłócona z moją najlepszą przyjaciółką, za którą bardzo tęsknię i strasznie mi jej brakuje. Oprócz tego mam jeszcze kilka spraw, które nie dają mi spokoju.. Co mogę zrobić żeby wrócić do normalnego życia tzn, zasypiać od razu jak się kładę i wstawać rano np. o 10:00 ? Proszę pomóżcie mi jakoś, ponieważ mój organizm jest już przemęczony, a dzieje się tak od kilku tygodni, ok. 1,5 miesiąca..

Odnośnik do komentarza

Twoja bezsenność napewno związana jest z przeżywanymi problemami i stresemmyślę że ma charakter przejściowy, postaraj się wieczorem nie analizować przykrych sytuacji, staraj się zrelaksować, wiem że łatwo tak mówić, ale z własnego doświadczenia wiem że pr
oblemy ze snem najczęściej wynikaja z nieumiejetności radzenia sobie że stresem porozmawiaj też z kimś bliskim kto mógłby ci pomoc i przede wszystkim wysłuchać.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Ja również jestem zdania, że problemy ze snem są wynikiem stresujących doświadczeń.
Postaraj się rozładować napięcie emocjonalne - pomocna może być aktywność fizyczna lub tak jak napisano powyżej - rozmowa z kimś zaufanym.
Poza tym pamiętaj, żeby łóżko służyło jedynie wypoczynkowi - nie ucz się w nim, ani nie wykonuj innych czynności związanych z pracą/obowiązkami. Codziennie kładź się o tej samej porze, a przed snem wykonuj ćwiczenia relaksacyjne (warty polecenia jest trening autogenny Schultza). Jeśli nie możesz zasnąć, wyjdź z łóżka i zajmij się czymś. Ważne jest także, żebyś codziennie wstawała o tej samej godzinie.
Żeby łagodzić skutki stresu możesz brać magnez z witaminą B6.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...