Skocz do zawartości
Forum

Schizofrenia katatoniczna


Gość andzia111

Rekomendowane odpowiedzi

Gość andzia111

witam mój problem polega na tym urodzilam dziecko i ciagle plakalam nie chcialam nic robic lezalam w szpitalu psychiatrcznym stwierdzono schizofrenie paranoidalna ,,piec lat pozniej to samo wrocilo nie chcialam nic mowic robic stwierdono schizofrenie katatoniczna zazywam lekarstwa ale bardzo jestem zamknieta w sobie najlepiej bym siedziala w domu z nikim nie rozmawiala bardzo sie zamyslam ze jestem chora i jak ktos mowi do mnie to tylko odpowiem tak nie lub acha niewiem ,,,,nie mam zadnego tematu aby z kim porozmawiac normalnie prosze o rade jaki lek zazywac aby sie otworzyc na swiat czy ja mam depresje czy schizofrenie

Odnośnik do komentarza

wszystko zależy od jej typu wyróżniomy
Paranoidalną przemawiającą się silnymi urojeniami słyszy się głosy i widzi rzeczy których inni nie dostrzegają.jeśli komuś zdarzyło się przedawkować narkotyki to miał podobny stan.poza tym nie przejawia się żadnych emocji.

Hebefreniczną kiedy nie zależy komuś zupełnie na tym jak jest postrzegany przez społeczeństwo.
Katatoniczną gdy nie panujemy nad sobą mamy gonitwe myśli i jesteśmy pobudzeni albo przeciwnie się wogóle nie ruszamy nie ma znami kontaktu i niedawno się zmienić tej osobie jej pozycji. bywa również tak że stan pobudzenia wymija się z katatonicznym i jest to stan chyba oniryczny jeśli dobrze rozumiem to pojęcie.
Rezydualną czyli poszczególne epizody wypadają rzutami.
Niezidentyfikowaną gdy występują wszystkie obiawy i nieda się jednoznacznie określić jej typu.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Jeśli chodzi o przyczyny schizofrenii, to nie są one do końca poznane. Możemy jedynie mówić o potencjalnych jej uwarunkowaniach (bez pewności, że na pewno one ją wywołują).
Ryzyko zachorowania na schizofrenię jest większe, jeśli wystąpiła ona wśród osób z bliskiej rodziny. Innymi uwarunkowaniami tej choroby są prawdopodobnie nieprawidłowości w budowie mózgu (szczególnie w układzie limbicznym oraz korze skroniowej i czołowej) oraz dysfunkcje w układzie neuroprzekaźnikowym. Czynniki środowiskowe również odgrywają ważną rolę - szczególnie wczesne traumatyczne doświadczenia oraz trudne wydarzenia życiowe.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...