Skocz do zawartości
Forum

Jak postępować z chorym na zespół Otella?


Gość alice1

Rekomendowane odpowiedzi

rozstałam sie z partnerem z powodu jego picia, juz w trakcie zwiazku był bardzo zazdrosny ale teraz pomimo prawie dwóch lat nie bycia razem to nadal sie nasila, wszystko wskazuje na to że cierpi na zaspół Otella( chce żebym się przyznała że sypiam z kimś , sprawdza mnie śledzi itp),mamy dwuletnie dziecko więc musimy się spotykać i nie mogę zniknąć i nie wiem jak z nim postępować, niestety nie chce podjąć terapi a propo uzależnienia od alkoholu i nie dopuszcza myśli o psychozie ( zapewne jak każdy chory). co robić?

Odnośnik do komentarza

Powiedz mu to co chce usłyszeć!
Powiedz, że sypiasz z każdym nowo napotkanym facetem. Pewnie wyzwie Cię od najgorszej, ale wytrącisz mu jedyne podejrzenie które ma wobec Ciebie!
Na zakończenie powiedz mu że każdy był lepszy od niego! Wytrącisz go z równowagi i przejmiesz inicjatywę. Puki się tłumaczysz i puki on wie że te słowa Cię ranią on ma inicjatywę. Jeśli podniesie na Ciebie rękę to zgłoś to na policję i wystąp o zakaz zbliżania się do Ciebie i do dziecka!

Odnośnik do komentarza

Poszukaj w swojej okolicy organizacji zajmującej się ochroną praw kobiet, jakiegoś stowarzyszenia. Mają tam często psychologów i prawników, udzielających bezpłatnych porad. Powinnaś otrzymać wsparcie. Nie będziesz sama!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...