Skocz do zawartości
Forum

Nastolatek z zespołem Aspergera


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam rodziców z którymi będę mogła porozmawiać na temat zespołu aspergera i którzy mają dzieci w podobnym wieku. U mojego syna zdiagnozowano zespół aspergera. Do tej pory jakoś radziliśmy sobie z jego indywidualnością . W tym roku rozpoczął jednak naukę w gimnazjium w zupełnie nowym otoczeniu gdzie się jeszcze nie odnalazł towarzysko . Problem zaczął się nasilać w momencie , kiedy nauczyciele zaczeni go karać punktami z zachowania , dodatkowo jeden z uczniów naopowiadał bzdur które nigdy nie miały miejsca i wtedy zaczeły się komentarze wynikające z braku tolerancji przez rówieśników typu "down" "adhd" itp. Pomomo tego iż Kuba udaje że mu na tym nie zależy to my wiemy że jest mu przykro.
Nie wiemy jako rodzice jak sobie z tym poradzić . Do tej pory byliśmy u wielu psychologów jednak poza stwierdzeniamu i wykluczeniami różnych jednostek chorobowych nik nan nie udzielił właściwej pomocy. Mieszkamy w średniej wielkości miejscowości gdzie nie ma specjalistów zajmujących się zespołem aspergera. Wiem że najlepszym wyjściem byłaby grupa terapełtyczna , ale takiej nie ma. Pedagog szkolny wyciągnął do nas pomocną dłoń , mamy umówioną wizytę w poradni psychologicznej celem ustalenia zaleceń dla szkoły w zakresie postepowania z naszym dzieckiem.
Chciałabym wymienić się doświadczeniami z innymi rodzicami a czasami poprostu porozmawiać z kimś kto zrozumie o czym mówię.

Odnośnik do komentarza

Witaj
Moja bardzo bliska przyjaciółka ma syna 12 lat właśnie z zespołem aspergers , mogę z nią porozmawiać o twoim problemie i poprosić aby przez tę stronę się z tobą skontaktowała , choć może nie przez tę stronę gdyż boję się że skojarzy mój nick a opisywałem problem jaki jest między nami gdyż jesteśmy razem i próbujemy ułożyć sobie razem życie co nie jest łatwe . Może zostawisz swój adres e-meil , albo jakiś inny kontakt .

Odnośnik do komentarza

Witam.Ja również borykam się z ZA u mojego 11letniego syna.Co gorsze podejrzewam to samo u młodszego 4letniego synka.Wykazyje takie same cechy chociaż jest inny od starszego.Odziedziczyli to przypuszczam po ojcu który ma takie same cechy.Do niedawna nie zdawałam sobie sprawy z choroby,dopiero po diagnozie starszego syna zaczęłam" łapać" o co chodzi.Współczuję wszystkim których ten problem dotyka bezpośrednio i pośrednio.Trzeba stawić czoła,oswoić z myślą i żyć dalej.Niestety nie jest to takie proste.Proszę o kontaktowanie się ze mną w związku z problemem.

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry poszukuję, kontaktu z rodzicami dziecka z zespołem Aspergera, aktualnie piszę pracę magisterską na temat rodzin posiadających dziecko dotknięte tym zaburzeniem, potrzebuję rodziców, którzy zgodziliby się trochę poopowiadać mi na temat ich codzienności ,jestem mieszkanką Tczewa, podam swojego e maila licząc, że ktoś z Was odpowie na moją gorącą prośbę ,dodam, że jestem mamą 10 letniego synka, którego przyjacielem jest Asperger .domi124@poczta.onet.pl

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie wszystkich Rodziców wyjątkowych dzieci!
Jestem mamą 10 letniego chłopca, który jest moim największym skarbem (z Z A).Poszukuję kontaktu z rodzicami, którzy chcieliby razem z nami wymieniać się doświadczeniami, szukam też osób z którymi moglibyśmy się spotkać, zwyczajnie porozmawiać. A co najważniejsze poszukuje kolegów dla mojego syna, bardzo lubi gdy jakiś kolega go odwiedzi, ale mieszkamy na wsi, no i niestety nie jest łatwo... Jesteśmy z okolic Wejherowa, pomorskie, może ktoś właśnie chciałby nas poznać. Korespondować będę chętnie z każdym, kto tylko zechce do mnie się odezwać. POZDRAWIAM WSZYSTKICH I CZEKAM Z NIECIERPLIWOŚCIĄ NA ODPOWIEDŹ ASIA

Odnośnik do komentarza

Witam Asiu ja również mam syna z ZA lat 7 teraz mam problem ze szkołą nie wiem do jakiej go puścić czy masowej czy integracyjnej .Bardzo chętnie z kimś porozmawiam bo jestem z małej miejscowości zachodniopomorskie .I chyba mój syn jest jedyny z tym zespolem boje się co będzie dalej bardzo chciała bym porozmawiać z rodzicami starszych dzieci z ZA

Odnośnik do komentarza

Drodzy Użytkownicy, prosimy nie podawać na forum otwartym danych kontaktowych, ponieważ istnieje ryzyko, że mogą one zostać wykorzystane przez niepowołane osoby. Informacje takie, jak numer telefonu, adres mailowy ze względu na bezpieczeństwo forumowiczów są zawsze usuwane. Prosimy wymieniać się danymi kontaktowymi przez wiadomości prywatne.

Odnośnik do komentarza

Witam, mama... Niestety nie mogę podać swoich danych na forum, spróbuj wejść na Facebooku na konto Autyzm Wejherowo, napisz o sobie skąd masz ten kontakt, daj mi znać przez forum. Autyzm Wejherowo to stowarzyszenie na rzecz osób z autyzmem, należę do grupy, może w twojej okolicy też coś takiego jest, warto sprawdzić i nawiązać kontakt, pozdrawiam Asia

Odnośnik do komentarza
W dniu 3.08.2022 o 23:14, Gość Monikaaa napisał:

My jesteśmy na początku leczenia, znalazłam terapię w poradni https://www.helpkids.pl/zespol-aspergera/ i liczę, że ona przyniesie efekty, potrzebujemy dużego wsparcia w tej sytuacji. 

Dobrze że zwróciliście się po takie profesjonalne wsparcie. Zapewniam, że będziecie widzieli postępy. My również chodzimy z synem do Help Kids i bardzo dobrze robi nam ta terapia. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...