Skocz do zawartości
Forum

Koszmary senne na jawie


Gość Nikozja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od dłuższego czasu mam problemy z koszmarami sennymi. Zazwyczaj dzieje się to w momencie, gdy dobrze się czuję. Zasypiam i słyszę wszystko wokół i tak jakby jakaś siła we mnie wchodziła, przepływa przez całe ciało. Nie mogę się nawet ruszyć, krzyczeć. Gdy w końcu po mękach uda mi się wybudzić, muszę około pół godziny chodzić przy zapalonym świetle bo sen dalej mnie wciąga. Zdarzało się, że śniłam tak z otwartymi oczami. Nie wiem co mam robić i jakie są tego przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Gość ovverdosed

Właśnie. Możliwe, że to paraliż senny. Miałam go wiele razy i już trochę zdążyłam się przyzwyczaić i nie ma takiego strachu jak za pierwszym razem.
Paraliż senny powoduje, że nie możesz ruszyć ani ręką, nogą, otworzyć oczu, kompletnie nic. Tylko czekać. Często też można zauważyć jakąś postać. Ja gdy otworzyłam oczy dostrzegłam rękę tuż nade mną, na szczęście to tylko halucynacje. Słyszy się dziwne odgłosy...Nie ma co się przejmować. Jeżeli masz podobne "objawy" to na pewno jest to paraliż. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Rzeczywiście to, co opisujesz może być paraliżem przysennym. Charakteryzuje go poczucie otaczającego zła, ucisku w klatce piersiowej, panika, porażenie mięśni ciała przy zachowaniu świadomości. Mogą pojawić się również halucynacje wzrokowe, słuchowe oraz dotykowe.
Jeśli paraliż pojawia się często może być objawem narkolepsji, dlatego warto wybrać się do poradni snu albo neurologa.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...