Forum Psychologia

Płacz po odstawieniu leków antydepresyjnych

FrodoPl

FrodoPl

witam, od ok 8 lat biore leki antydepresyjne, ostatnie 3 nazwy jakie pamietam to Flueleksycyna, Deprexetin i ostatnio Lafactin.

Ostatnio częściej zmieniał mi mój psychiatra leki, bo wszystkie obiawy ustąpiły - został tylko tik nerwowy.

Ostatnio stwierdziłem, że ten lek też na to nie pomógł i, że jestem wystarczająco silny, aby spróbować poradzić sobie bez leków.

Odstawilem od razu Lafactin (bez powolnego odstawiania) tydzień temu.

I wszystko jest tak było przy braniu leków, powstał tylko mały problem.

Wzrusza mnie wszystko, dziś popłakałem się na Toy Story!

Masakra, myślałem, że antydepresanty nie mają nic wspólnego z hormonami.

Nie wiem, czy to normalne i kiedy mi przejdzie?

88948 frodopl Mężczyzna, 29 lat, Mysłowice
Pasjonata

Pasjonata

Z tego co wiem to lekow od razu sie nie odstawia,tylko stopniowo....lekarz powinien o tym wiedziec.....skontaktuj sie z innym lekarzem.pozdrawiam.

87320 pasjonata Mężczyzna, 44 lata, Gdansk
~janetka3422

~janetka3422

Witaj ja tez wiem z tego ze sie nie odstawia lekow.ale ja choruje na zaburzenia nerwicowo lekowe i zazywam pramolan dzis od razu go osstawilam i rano sie poplakalam bez powodu ale po poludniu juz mi przeszlo i nie mam zamiaru wracac do pramolanu bo pewnie juz za dugo go bralam i czulam sie otepiala a po zatym my wrazliwce to juz tak mamy ze placzemy z byle jakiegos powodu .Pozdrawiam.

Pikaczu

Pikaczu

bo leki antydepresyjne nie mają nic wspólnego z hormonami... Ale wiesz jak odstawiłeś nagle to mogły dac taki skutek. Takie leki odstawia isę powoli, stopniowo

--

Żyj tak, żeby twoim przyjacielom zrobiło się smutno gdy umrzesz

85904 pikaczu Kobieta, 26 lat, Koszalin
FrodoPl

FrodoPl

dziekuje za odpowiedzi

Ja w sumie nie wiem na co choruje, niby nerwice mam w kartotece.

Janetka damy rade bez leków:-)

Moja żonka stwierdziła, że to emocje, które przez te lata powstrzymywały mi leki teraz wychodzą i chyba ma racje bo zawsze byłem "twardy" i praktycznie nic mnie nie ruszało.

Pozdrawiam wszystkich

88948 frodopl Mężczyzna, 29 lat, Mysłowice
psycholog Katarzyna Garbacz

psycholog Katarzyna Garbacz

Odpowiedź eksperta

Witam serdecznie,
Tak jak już pisali Przedmówcy leki antydepresyjne powinno odstawiać się stopniowo. Leki z tej grupy wpływają na poziom neurotransmitterów (noradrenaliny, dopaminy, serotoniny itp.), a tym samym regulują nastrój i emocje. Możliwe również, że nadmierna emocjonalność jest jednym z objawów zespołu odstawiennego.
Pozdrawiam

84447 psycholog-katarzyna-garbacz Kobieta, 29 lat, Lublin
psycholog Katarzyna Garbacz

psycholog Katarzyna Garbacz

Odpowiedź eksperta

Witam,
Długość trwania i nasilenie objawów zespołu odstawiennego trudno jest przewidzieć. Zależy to między innymi od siły uzależnienia oraz indywidualnej podatności, ale generalnie trwa on od kilku dni do kilku tygodni.
Pozdrawiam

84447 psycholog-katarzyna-garbacz Kobieta, 29 lat, Lublin
FrodoPl

FrodoPl

dziekuje za odpowiedzi, juz mi przeszlo polecam wszystkim odstawienie :-)

88948 frodopl Mężczyzna, 29 lat, Mysłowice
Zamknij

Wypełnij swoje dane

Ryzyko schorzeń często zależne jest od płci, wieku i wykonywanego zawodu

Wiek determinuje zarówno ryzyko schorzeń, jak i rodzaj leczenia

Dzięki informacji o Twojej lokalizacji i ubezpieczeniu, będziemy mogli zaproponować Ci najlepszych specjalistów i kliniki zajmujące się Twoim problemem

-

Dane kontaktowe potrzebne są nam do powiadomienia Cię o odpowiedziach specjalistów

Akceptuję regulamin zadawania pytań.
Cofnij