Skocz do zawartości
Forum

Płacz po odstawieniu leków antydepresyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

witam, od ok 8 lat biore leki antydepresyjne, ostatnie 3 nazwy jakie pamietam to Flueleksycyna, Deprexetin i ostatnio Lafactin.

Ostatnio częściej zmieniał mi mój psychiatra leki, bo wszystkie obiawy ustąpiły - został tylko tik nerwowy.

Ostatnio stwierdziłem, że ten lek też na to nie pomógł i, że jestem wystarczająco silny, aby spróbować poradzić sobie bez leków.

Odstawilem od razu Lafactin (bez powolnego odstawiania) tydzień temu.

I wszystko jest tak było przy braniu leków, powstał tylko mały problem.

Wzrusza mnie wszystko, dziś popłakałem się na Toy Story!

Masakra, myślałem, że antydepresanty nie mają nic wspólnego z hormonami.

Nie wiem, czy to normalne i kiedy mi przejdzie?

Odnośnik do komentarza
Gość janetka3422

Witaj ja tez wiem z tego ze sie nie odstawia lekow.ale ja choruje na zaburzenia nerwicowo lekowe i zazywam pramolan dzis od razu go osstawilam i rano sie poplakalam bez powodu ale po poludniu juz mi przeszlo i nie mam zamiaru wracac do pramolanu bo pewnie juz za dugo go bralam i czulam sie otepiala a po zatym my wrazliwce to juz tak mamy ze placzemy z byle jakiegos powodu .Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

dziekuje za odpowiedzi

Ja w sumie nie wiem na co choruje, niby nerwice mam w kartotece.

Janetka damy rade bez leków:-)

Moja żonka stwierdziła, że to emocje, które przez te lata powstrzymywały mi leki teraz wychodzą i chyba ma racje bo zawsze byłem "twardy" i praktycznie nic mnie nie ruszało.

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Tak jak już pisali Przedmówcy leki antydepresyjne powinno odstawiać się stopniowo. Leki z tej grupy wpływają na poziom neurotransmitterów (noradrenaliny, dopaminy, serotoniny itp.), a tym samym regulują nastrój i emocje. Możliwe również, że nadmierna emocjonalność jest jednym z objawów zespołu odstawiennego.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...