Skocz do zawartości
Forum

Różnice wykształcenia w związku


Gość laura 7171

Rekomendowane odpowiedzi

Gość laura 7171

Opowiadałam wcześniej o swoim przypadku, męczy mnie także sprawa czy naprawdę ludzie musza sie dobrać po względem pracy???, tak jak w moim przpadku ja jestem fryzjerka a moj chlopak jest na studiach pierwszego roku na dietetyce. Czy nie pasujemy do siebie bo on ma wyzsze wykształcenie ,wszyscy mówią ze nikt nigdy nie widział( lekarza i sprzataczki)- porównanie .czyosoby z wyzszych zawodach naprawde musza miec kogoc na swoim poziomie i ze ja nie pasuje do mojego ekss ??? prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza

nie nie muszą... znam wiele par gdzie np ona jest dentystką, a on jak się poznawali był budowlańcem. Potem on założył firmę, albo dziewczyna właśnie po dietetyce a jej mąż po samochodówce i pracuje w warsztacie. Wszytko jest kwestią tego czy ludzie umieją zaakceptować to, czy Ci z bardziej prestiżowych zawodów nie będą się wstydzić swoich niewykształconych partnerów. Czy np nie będą robić im wyrzutów na temat zarobków, czy inteligencji. Bo tak na prawdę cżłowiek nie wykształcony może być bardzo inteligenty, oczytany i mądry, a człowiek wykształcony z dobrym zawodem może porażać sowją niewiedzą i ignorancją

Odnośnik do komentarza
Gość laura 7171

Boje się że jak pójdzie na lekarskie studia to sie nam nie ułozy. bo on bd miał wiecej czasu na nauke a nie dlamnie!. zerwalismy bo on nie wytrzymał juz klotni z moej strony robiłam czasami czesto kłotnie bez powodu bo nie miałam zajecia,ale to nie oznacza ze go nie kochałam, dla niego zwykla sprzeczka i podniesienie glosy wliczała sie w klotnie po 2 miesiacazh mieszkania razem sie roztalismy własnie z tego powodu załuje ze tak sie stało i prosiłam go zeby zemna został,ale on jest stanowczy i powiedział nie, teraz jak troche ochlonelismy czasmi piszemy o tym jest nam cięzko.Powiedział mi ze moze minie pare miesiecy 2-3 misiące i zobaczymy czy nasze uczucie jest tak silne ze nie potrafimy zyc bez siebie ,ze jednak ta przerwa jest konieczna , i ze przez ten czas kazdy ma sie zajac soba i pracowac nad soba zgodziłam sie na to o widze szczypte szansy.

Odnośnik do komentarza

~Trick
nie nie muszą... znam wiele par gdzie np ona jest dentystką, a on jak się poznawali był budowlańcem. Potem on założył firmę, albo dziewczyna właśnie po dietetyce a jej mąż po samochodówce i pracuje w warsztacie. Wszytko jest kwestią tego czy ludzie umieją zaakceptować to, czy Ci z bardziej prestiżowych zawodów nie będą się wstydzić swoich niewykształconych partnerów. Czy np nie będą robić im wyrzutów na temat zarobków, czy inteligencji. Bo tak na prawdę cżłowiek nie wykształcony może być bardzo inteligenty, oczytany i mądry, a człowiek wykształcony z dobrym zawodem może porażać sowją niewiedzą i ignorancją

zgadzam się:)

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z Trickiem:) U mnie tak jest. Mój mąz ma wykształcenie średnie, ja wyższe po dwóch kierunkach:) I co wcale mi to nie przeszkadza:D Jest inteligenty, mądry, oczytany i obeznany z kulturą, ma swoje pasje. Ma firmę, dochodził do wszystkiego sam, za co jeszcze bardziej go cenie... Wszystko jest kwestią psychiki i akceptacji różnic. Nie można patrzeć na cżłowieka tylko pod względem jego wykształcenia bo to niesprawiedliwe i po prostu głupie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...