Skocz do zawartości
Forum

Nieadekwatne reagowanie i agresywność a osobowość pieniacza


Gość Juditka

Rekomendowane odpowiedzi

Hej mam problem z moim wujkiem. Widujemy się dość rzadko bo mieszka zagranicą. Ale teraz przyjechał na dłużej i zamieszkał u nas w domu. Ma być miesiąca ja już mam go dosyć. Moim zdaniem to on ma osobowość pieniaczą ( nie wiem czy coś takiego jest ale to mi pasuje najlepiej)
Na wszystko reaguje krzykiem ( nawet jak ma dobry humor), wszystko musi byc po jego mysli a jak nie jest to zaczyna sie awantura, wyzwiska, i każdy jest winny tylko nie on. Do tego reaguje nieadekwatnie do sytuacji, wystarczy że ktoś źle na niego spojrzy a on już jest gotowy do awantury ( i zazwyczaj wybucha ta awantura), nawet jeśli jest to osoba obca. Dosłownie ktoś mu coś powie nie tak, to nie załatwi tego w sposób kulturalny tylko od razu wyzwiska, przemoc itp. Ja już nie wiem jak do niego podejść, jak się zachować. Na pocżatku myslała ( on to tak przedstawiał) że rzeczywiście ma pecha i trafia na samym chamów i ludzi nieokrzesanych ale jak z nim teraz trochę pomieszkałam to 70 % tych konfliktów jest stwarzanych przez niego samego. Jak sobie poradzić z taką osoba?

Odnośnik do komentarza

Wiesz, na tego typu ludzi, to chyba nie ma innej recepty, jak po prostu nie wdawać się w jakiekolwiek dyskusje.Jeżeli powiesz wujkowi ,że nie podoba Ci się jego zachowanie ,to zapewne odbierze to jako atak na siebie.Miesiąc to nie tak długo, więc na pewno dasz radę,ale mimo wszystko współczuję Ci, ja też nie toleruję takiego zachowania.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...