Skocz do zawartości
Forum

Hipnoza antynikotynowa


Gość szara dama

Rekomendowane odpowiedzi

Gość szara dama

Cześć mam 25 lat jestem kobietą. Palę od 8 lat :( wiem, że to długo, nie chcę juz palic. Próbowałam plastry, papierosy elektroniczne - i nic. palę i tyle. Słyszałam o hipnozie - czy ktoś próbował? Daje efekty? Bardzo proszę o opinie czy to w ogóle działa i czy warto bo mam dosc palenia a nie umiem przestac... na czym polega ta hipnoza???

Odnośnik do komentarza

olej hipnoze i kup ta ksiazke:
Allen Carr - "Prosty sposób na rzucenie palenia" nie jest droga, a na pewno tansza niz terapia. Paliłem przez ok 6 lat, mam 23 czyli zaczynalem podobnie jak Ty. Skonczyłem ksiazke ponad 2 miesiace temu i od tego czasu nie pale, wczesniej ok paczki dziennie, czasem wiecej czasem mniej. Moi znajomi palą (część też rzuciła w podobnym okresie co ja) więc mam kontakt z papierosami prawie codziennie. Podstawa jest taka zeby uwierzyc ze to mozna zrobic i wziac to co jest tam napisane na powaznie, starac sie zrozumiec goscia bo naprawde dobrze pisze i pozwala otworzyc oczy na niektóre rzeczy. Trojka znajomych po przeczytaniu rzucila palenie (jedna kolezanka na pol roku, potem rzucila dzieki Tabexom i na razie sie tego trzyma, druga po kilku miesiacach wrocila do popalania na imprezach za to jej maz sie trzyma juz ponad rok), jedna nie ale prawde mowiac zlala ta ksiazke, uwazala ze jej to nie dotyczy itd. co wg. mnie jest glupota. Po tych 2 miesiacach dalej mnie czasem ciagnie zeby zapalic, mialem momenty slabosci ale ciagle sie trzymam, pozbylem sie wiekszosci nawykow zwiazanych z paleniem, mi naprawde to pomoglo.

Odnośnik do komentarza

Hipnoza antynikotynowa polega na pewnegorodzaju psychoetrapii behawioralno poznawczej. Może się opierać na afirmacjach, których celem jest kojarzenie papierosów lub dymu z czymś negatywnym, brzydkim, odrzucajacym. I podświadomie jesteśmy zniechęcani do palenia. Słyszałam, że to nawet działa, bo mam znajomą, która z takiej hipnozy skorzystała i faktycznie nie pali, kluczowe są jednak intencje: jeśli ktoś chce rzucić palenie i wierzy w efekty hipnozy - naprawde ma szanse, jesli ktos nie chce rzucic palenia bo lubi palic i podchodzi od niechcenia do hipnozy na pewno ma mniejsze szanse.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...