Skocz do zawartości
Forum

Nocne przywidzenia


jagodaino

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
od paru miesiecy męczą mnie straszne przewidzenie np w nocy budze sie i widze że coś chodzi po mojej pościeli np dzisiaj tak miałam obudziłam się krzyknełam poleciałam odrazu zapalić swiatło i ocknełam się że nic nie ma czym to jest spowodowane ?
dodam że jak byłam z facetam i z nim sypiałam tego nie miałam tylko mam tak jak śpie sama czym to może być spowodowane jak to może skontrolować

Odnośnik do komentarza

To może być wynik stresu, nerwówki, przemęczenia organizmu. Gdy żyjemy w stresie, martwimy sie czymś, coś nas gryzie, a do tego źle sypiamy czy prowadzimy taki tryb życia, że jestesmy przemęczeni, faktycznie mogą się pojawić tego typu przywidzenia, zwłaszcza, gdy jest ciemno i nasze oko widzi to, co umysł sobie wymyślił. Czasem mogą byc to leki skrywane w podswiadomosci, np. pająki itp. Staraj się nie myśleć o nich, bo gdy bdziesz się na nich skupiała, zaczniesz wierzyć, ze są i faktycznie zaczniesz je widzieć. Przed snem mozesz pic melisę i staraj sie łagodzic stres np. poprzez cwiczenia relaksacyjne.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Jeśli te wrażenia wzrokowe powstają w momencie przechodzenia ze stanu czuwania w sen to mogą to być omamy hipnagogiczne. Są one spowodowane najczęściej przemęczeniem, stresem oraz rozregulowaniem cyklu dobowego.
Postaraj się zadbać o właściwą higienę snu. Możesz także wykonywać przed snem ćwiczenia relaksacyjne.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...